صبح تلخی در دهان
نوشته شده توسط : رافت

علائم درد ، شاخص های درجه حرارت بالا ، لرز ، همه سیگنال هایی هستند که بدن انسان می کوشد بگوید در معرض نوعی تأثیر منفی و پیشرفت پاتولوژی قرار دارد. چنین عواملی شامل تلخی در دهان در صبح است. از این گذشته ، فقط ظاهر نمی شود - بلکه باید علت آن باشد.

منبع قابل اعتماد [1] ، [2] ، [3]

دلایل تلخی در دهان در صبح
تشخیص بدون ابهام ، داشتن در علامت شناسی فقط طعم تلخ در دهان ، به اندازه کافی مشکل ساز است ، زیرا علل تلخی دهان در صبح ها بسیار متنوع است و نه تنها صفحه جسمی آسیب شناسی بلکه عاطفی را نیز ضبط می کند. بنابراین بیایید سعی کنیم با جزئیات بیشتری به این موضوع بپردازیم.

یکی از دلایل اصلی ناراحتی در حفره دهان که در صبح بروز می کند ، نقص عملکرد کیسه صفرا ، فرآیندهای تولید و از بین بردن صفرا ، تغییرات پاتولوژیکی است که باعث انتقال مجدد صفرا به مری می شود.
علائم ناخوشایند صبح ممکن است نتیجه پرخوری در آستانه باشد.
تلخی در دهان در صبح می تواند پاسخی به برخی از غذاها باشد. غذاهای تند ، سرخ شده ، تلخ ، شور و چرب - تحریک کننده ترین آن برای مخاط روده است. برخی از انواع آجیل همچنین باعث خواص تلخی می شوند.
یک علامت شناسی مشابه را تحریک کنید و دریافت آنتی بیوتیک ها ، که با تأثیر بر فلور بیماری زا ، باکتری های "خوب" را نابود کرده و "خوب" لازم را برای عملکرد طبیعی روده ایجاد می کنند. از این رو در روده ما دیسباکتریوز داریم که می تواند باعث تلخی شود.
علت تلخی در دهان در صبح می تواند تغییرات پاتولوژیک طبیعت دندانپزشکی باشد: بیماری دندان و لثه ، پروتز نادرست ساخته شده یا مواد تاج و مهر و موم. همراه با تلخی ، با این آسیب شناسی ، اغلب می توانید بوی نامطبوع از دهان احساس کنید.
باعث ناراحتی و آسیب شناسی های متعدد دستگاه گوارش می شود.
بیماری های موثر بر ساختار یا عملکرد کبد.
بروز طعم تلخ در دهان در صبح نیز می تواند وضعیت عاطفی فرد را تحمل کند که از یک وضعیت استرس زا منفی رنج می برد.
به عنوان مثال سیگار کشیدن باعث ایجاد ناراحتی و عادت های بد شوید.
منبع قابل اعتماد [4] ، [5]

علائم تلخی در دهان در صبح
ناخوشایند است از بیدار شدن از این واقعیت که در دهان این احساس وجود دارد که برای مدت طولانی قرص تلخ را جذب می کند ، و فراموش کردن نوشیدن آب را فراموش کرده است. احساس خوشایند نیست و باعث ناراحتی جسمی قابل توجهی می شود. علائم تلخی در دهان در صبح ، بسیاری از مردم می دانند ، به خصوص اغلب اوقات بازدید از فرد با سن شروع می شود ، هنگامی که پس از سالها او انواع مختلفی از بیماریهای مزمن را به دست آورد. تلخی در دهان در صبح یک علامت مستقل است که نشانگر یک یا چند بیماری در بدن بیمار است. بنابراین ، هنگامی که چنین ناراحتی بوجود می آید ، لازم است با دقت به بدن خود گوش کنید ، اقدامات قبلی را تجزیه و تحلیل کرده و علائم بیماری همزمان را مشخص کنید. مشورت با متخصصی که تصویر بالینی را تجزیه و تحلیل کرده است و نتایج مطالعات انجام شده قادر به ارائه تشخیص صحیح و تجویز درمان کافی نیست ، اضافی نخواهد بود.

تلخی در دهان در صبح - به عنوان یک علائم بیماری
یک تولد طوفانی یا یک جلسه عید نوروز به تلخی صبحگاهی در دهان شما تبدیل شده است؟ اگر چنین ناراحتی به ندرت مشاهده شود و مستقیماً با پرخوری در آستانه مرتبط باشد - این چندان ترسناک نیست ، هر چند ناخوشایند باشد. اما تلخی در دهان در صبح به عنوان یک علامت بیماری امکان پذیر است و این می تواند به اندازه کافی جدی باشد. بیایید بفهمیم چه بیماریهایی قادر به ایجاد چنین علامت شناسی هستند ، و ، به طور عمده ، چه علائم همراهی معمولاً در این یا آن بیماری مشاهده می شود.

اغلب اوقات علت تلخی دهان در صبح ، وجود طعم تلخ در دهان نشان دهنده مشکلات طبیعت دندانپزشکی است. میتونه باشه:
آبسه بر روی دندان.
لثه یک بیماری التهابی مخاط لثه است که بیشتر در کودکان دیده می شود.
حساسیت بدن انسان به اجزای ماده پر کننده. معمولاً این پاسخ پس از مهر و موم شدن دندان کوتاه می آید. در چنین شرایطی لازم است با دندانپزشکی که این روش را انجام داده است مشورت کنید و وی را مطلع کنید. شاید تغییر مواد مهر و موم کافی باشد و مشکل حل شود.
بیماری ریفلاکس معده یکی از شایعترین ناهنجاریهای مزمن دستگاه گوارش است ، یک بیماری وابسته به اسید ناشی از اختلال در فعالیت حرکتی دستگاه گوارش فوقانی است. با استفاده از ریخته گری به طور مرتب و مکرر در مری محتوی معده و اثنی عشر اثبات می شود. در این حالت ، صرفاً بدون رژیم انجام نمی شود. غذاهای پر طعم ، تند ، سرخ شده و چرب - این مواد غذایی به طور مؤثر ریفلاکس اسیدی را تحریک می کنند. علت تلخی می تواند و سازماندهی نادرست وعده های غذایی آنها در طول روز باشد: فواصل زیاد بین وعده های غذایی ، اما جشن های فراوان. عوامل همراهی می تواند سوزش سر دل ، افزایش نفخ و نفس کشیدن ناخوشایند باشد.
تغییر در پس زمینه هورمونی یک فرد ، که اتفاق افتاده است ، به هر دلیل ، دلیل آن. خصوصاً تلخی آشکار انحراف از هنجار استروژن است. بیشتر این دلیل بروز طعم تلخی در دهان یک زن باردار در حین بارداری نوزاد است.
تلخی در دهان صبح می تواند علامت دهد که بدن از فلزات مسموم شده است. اغلب اینها می توانند فلزاتی مانند سرب ، جیوه مایع ، مس باشند. در این شرایط ، زمان ارزش آن را ندارد ، لازم است فوراً از پزشک کمک اضطراری کنید. بعضی از فلزات کاملاً سمی هستند و تعلل می تواند هزینه قربانی را هزینه کند.
اغلب اوقات ، علت علائم ناخوشایند اختلالاتی است که بر کبد تأثیر می گذارد. از این گذشته ، این بدن در فرآیندهای تقسیم غذاهای مغذی نقش فعالی را ایفا می کند.
زردی
سیروز مرگ سلولهای کبدی است که منجر به ساختار غیر طبیعی و عملکرد کبد می شود.
هپاتیت - التهاب بافت کبد.
استئاتوز یک آسیب شناسی است که در اثر نفوذ کبد چرب ایجاد می شود.
منبع احساسات ناخوشایند می تواند به کیسه صفرا تبدیل شود. عدم موفقیت در کار - هنگامی که صفرا به طور نامنظم وارد دستگاه گوارش می شود ، این فرصتی برای پردازش کیفی مواد غذایی ورودی را نمی دهد. همین تخلف باعث اختلال در عملکرد تحرک روده می شود.
پدیده های راکد صفرا. این صفرا است که چربی ها را امولسیون می کند.
کوله سیستیت یک روند التهابی است که در مخاط انجام می شود.
دیسکینزی صفراوی.
كوليتيازيس.
تومور یا عفونت اندام.
پانکراس التهاب لوزالمعده است.
و دیگران.
عدم کار در جوانه های طعم دهنده (dysgeusia).
بیماری سیستم غدد درون ریز ، به ویژه دیابت قندی.
تلخی در دهان در صبح به عنوان علامت بیماری می تواند نقصی در عملکرد کلیه ها ایجاد کند.
عدم رعایت مقررات مقررات بهداشت دهان و دندان ، پوسیدگی مواد غذایی در دندان گیر کرده است. همه اینها می تواند ناراحتی ایجاد کند.
ایجاد یک علامت شناسی مشابه ممکن است در کارکرد دور دست روده نیز اختلال ایجاد کند. در این شرایط ، لازم است رژیم غذایی خود را با از بین بردن "محصولات سنگین" از آن اصلاح کنید: محصولات دودی ، غذاهای تند - تند و شور ، غذاهای حاوی مقادیر زیادی چربی. تغییر رژیم نیز صحیح خواهد بود: خوردن غذا باید حداقل دو ساعت قبل از خواب متوقف شود. در شب ، استراحت برای کل ارگانیسم ضروری است ، در این دوره تمام مراحل فیزیولوژیکی مهار می شوند. بنابراین ، دیر خوردن غذا خطر هضم ناقص غذا و دریافت پاسخ از بدن شما به این امر را دارد. یک لحظه مثبت در صورت امتناع از وعده غذایی دیرهنگام ، تغییر ساختار بدن مستعد وزن اضافی خواهد بود.
مواردی وجود دارد که علت تلخی کاهش میزان عبور بخشی از مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش است ، در حالی که کبد و مثانه با عملکرد سیستم خود در محدوده هنجار عمل می کنند. این به این دلیل است که علاوه بر غذا و آب گوارشی موجود در روده نیز وجود دارد و صفراوی است.
محصولاتی با خاصیت کلواژ وجود دارد. با مقدار کافی مصرف آنها می توانید تلخی را که در دهان شما ظاهر شده است حس کنید. برخی از این محصولات انواع آجیل هستند. پاسخ بدن می تواند چند ساعت پس از مصرف آجیل خود را نشان دهد. در این شرایط ، بهتر است حداقل برای مدتی استفاده از ظرافت مورد علاقه خود را کاهش داده یا حتی آن را رها کنید.
تلخی در دهان در صبح می تواند باعث ایجاد و تغییر پاتولوژیک در اندام های گوش و حلق و بینی شود.
همچنین بخوانید:

حالت تهوع و تلخی در دهان
تلخی در دهان بعد از خوردن غذا
طعم تلخ در دهان
تلخی مداوم در دهان

https://v.gd/p8XqA0

https://is.gd/BGOApG

https://v.ht/9JEH

https://cutt.ly/Yd38nci

https://u.to/tkdYGQ

https://bit.ly/31S7hI7

 

 

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 339
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 24 مرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: