داستان نویسی
نوشته شده توسط : رافت

ما همه داستان نویس هستیم. همه ما در یک شبکه داستان زندگی می کنیم. هیچ ارتباط قوی تری بین مردم از داستان پردازی وجود ندارد. " داستان ها و بخش اساسی در تاریخ زمان ما بافته شده است. بگذارید چند مبانی در مورد داستان نویسی بیاموزیم.

 

 

داستان نویسی
یک داستان در واقع روایتی از وقایع واقعی یا خیالی است و افراد واقعی یا خیالی را درگیر می کند. باید یک داستان لزوماً با کلمات بیان شود. حتی تصاویر یا تصاویر متحرک (فیلم) می توانند داستانی را روایت کنند. یک داستان به طور کلی برای سرگرمی و / یا ارسال پیام به سراسر طراحی شده است.

طول یک داستان نوشتاری به قالب بستگی دارد ، خواه یک رمان ، رمان ، داستان کوتاه و غیره باشد. طول یک داستان هیچ ارتباطی با کیفیت آن ندارد. به عنوان مثال نویسنده مشهور ارنست همینگوی. او یک بار به چالش کشیده شد که نمی تواند داستانی را با شش کلمه بنویسد. اما او داستان خود را ارائه داد: "برای فروش: کفش بچه گانه ، هرگز پوشیده نیست".

چگونه یک اثر مؤثر و جالب بنویسیم؟

ما در قالب کوتاهتر داستان تمرکز خواهیم کرد و نگاهی خواهیم داشت به ساختار اصلی داستان و همچنین نکاتی را که باید در نظر داشته باشید.

داستان نویسی

ساختار / قالب یک داستان
در حالی که هیچ قالب مشخصی برای داستان نویسی وجود ندارد ، یک ساختار اساسی وجود دارد که می توان از آن پیروی کرد. این امر به ساختن یک داستان به روشی قابل درک کمک می کند و جریان داستان را حفظ می کند.

آغاز: آغاز یا معرفی یک داستان از اهمیت اساسی برخوردار است. این بخشی است که می توانید خواننده را قلاب کنید و توجه آنها را جلب کنید. حتماً در ابتدای داستانهایی مانند "روزی روزگاری" یا "مدتها پیش" که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته بود ، روبرو شده اید. با این حال ، شما می توانید خلاق تر شوید و داستان خود را با فتنه شروع کنید.
شخصیت معرفی: داستان شما به میزان زیادی به نویسندگی شخصیت های شما بستگی دارد. برای توسعه شخصیت های خود می توانید از دیالوگ ها نیز استفاده کنید. اما می خواهید دیالوگ ها را در قالب کوتاه تر حفظ کنید. همچنین شخصیت های ثانویه غیر ضروری را درج نکنید ، هر شخصیت داستان باید یک هدف داشته باشد.
طرح: در اینجاست که روایت واقعی داستان اتفاق می افتد. وقایعی که رخ می دهد یا شرح وضعیت در طرح نوشته خواهد شد. یک توطئه همیشه باید درگیری داشته باشد که محور هر داستان باشد.
اوج / نتیجه گیری: و این جایی است که داستان به نتیجه گیری منطقی خود می رسد. اگر پیچ و تاب طرح وجود دارد ، اینجاست که آن را درج خواهید کرد. همیشه داستان خود را به روشی جالب خاتمه دهید. همچنین لازم نیست که به داستان خود پایان نهایی بدهید. cliffhanger یک تاکتیک دیگر موثر است.
مباحث بیشتری را در زیر نوشتن مرور کنید
مقاله
مقاله توصیفی
گفتگو
دفتر خاطرات ورودی
مقاله
نامه رسمی
نامه های غیررسمی
نامه نگاری
تبلیغات بدون طبقه بندی / نمایش
اطلاع
پاراگراف
داستان: شخصیت ها
داستان: تنظیم
خلاصه
چگونه پاراگرافهای عالی بنویسیم؟

برخی از نکاتی که باید در ذهن داشته باشید
اطمینان حاصل کنید که داستان خود را عنوانی هیجان انگیز و مناسب عنوان می کنید. عنوان نخستین برداشتی است که شما از روی خواننده کردید.
اطمینان حاصل کنید که حقایقی که در داستان شما درج می کنید دقیق هستند. می توانید در حین نوشتن داستان خود مجوز خلاقیت بگیرید ، اما حقایق و واقعیت های پذیرفته شده جهانی را تغییر ندهید.
داستان باید روان روان باشد. اگر یک سری اتفاقات در حال وقوع است ، مطمئن شوید که جریان دارای نظمی است. خواننده نباید سردرگم شود.
از زبان بسیار گلدار یا کلمات پیچیده بیش از حد استفاده نکنید. بهترین داستان ها در آیه ای بدون عارضه نوشته شده اند تا از این طرح دور نشوند.
سؤال حل شده برای شما
س: چرا توصیه های نویسنده "نمایش داده نمی شود ، نمی گویند"؟

جواب: این یک توصیه بسیار مهم هنگام نوشتن هر داستانی است ، به جای اینکه فقط به خواننده آگاه شوید ، مراحل و اوضاع را نشان دهید. خوانندگان داستان را هنگامی که با جزئیات حسی ارائه می شوند بیش از یک خلاصه اطلاعات ، از لحاظ احساسی تجربه می کنند.

هرچه طول بکشد طول می کشد. شاید این یک جواب مبهم به نظر برسد ، اما صادقانه و واقعی است. هر داستان سفر خود را برای تحقق کامل دارد و هر نویسنده روند خاص خود را دارد. تعیین کمیت چقدر طول می کشد که همه عناصر در هر نویسنده در هر داستان جمع شوند غیرممکن است.

در نوشتن خودم ، دریافتم که برخی از داستان ها نیاز به زمان برای نفوذ دارند و راه حل های مشکلات همیشه به موقع نیست. اما وقتی داستان به پایان رسید ، من معمولاً خوشحالم که در آنجا آویزان شده ام. داستانهای دیگر در چند پیش نویس اول به صفحه نزدیک می شوند.

توبیاس وولف این حرف را برای گفتن در مورد مدت زمان طولانی برای نوشتن داستان کوتاه خود با عنوان "مزایای شک" داشت:

احتمالاً سه ماه طول کشید که بیشتر روزها برای ساعتها روی آن کار کردم. مدتی طول کشید تا بفهمم کجا می رود. اگر یک داستان به پایان برسد و از طرحی که هنگام اولین نشستن در ذهنم بود ، استفاده کند ، هرگز به نظر نمی رسد که ضربه زیادی داشته باشد. من هنگام کار باید از اهداف خود متزلزل شوم. من همیشه بسیار خوشحالم وقتی چیزی به خود پیشنهاد می دهد که باعث می شود این کار را انجام دهم.
سعی کنید روی ساعت یا تقویم تمرکز نکنید. بگذارید نوشتن داستان مسیر طبیعی خود را طی کند. در برابر امکاناتی که با لرزیدن از اهداف شما ایجاد می شود ، باز باشید حتی اگر این به معنای سرمایه گذاری زمانی مهم تر در داستان باشد. داستانهای عالی در کاوش عمیق شخصیت پردازی ، فرم و لطف آن داستان خاص ایجاد می شود که ممکن است با سرعت یک مسابقه سریع یا یک پیاده روی آرام در یک مسیر پر پیچ و خم اتفاق بیفتد.

 https://is.gd/N1zs7O

https://n9.cl/ue4n

https://rb.gy/uhkpz9

https://cutt.ly/spQcsRI

https://u.to/UtwIGQ

https://bit.ly/2APXoBe

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 181
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 22 تير 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: