چگونه یک متخصص ارتودنسی شویم؟
نوشته شده توسط : رافت

یک ارتودنتیست شوید
توضیحات شغلی
ارتودنتیست دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی متخصص بهداشت و درمان است که به مراقبت های تخصصی دهان و دندان از جمله صاف کردن دندان ها و اصلاح فک نادرست توجه می کند. برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز متخصصین ارتودنتیست از بریس ، نگهدارنده ، تراز ، فاصله و سایر ابزارهای اصلاحی برای تغییر موقعیت دندان استفاده می کنند. همچنین ممکن است با استفاده از تجهیزات ویژه ، شکل فک را تغییر داده و مشکلات نیش را اصلاح کنند.

از آنجا که متوسط ​​طول مدت درمان 22 ماه است ، متخصصان ارتودنسی برای ارزیابی منظم درمانها باید مراقبت مداوم را ارائه دهند. با این حال ، به طور کامل اصلاح دندان های بیمار و سایر دستکاری های هم ترازی باعث طولانی تر شدن آن می شود. موفقیت در یک برنامه اصلاحی نیازمند ارزیابی شدید ، برنامه های مراقبت دقیق و ارزیابی دقیق است.

جیمز G. Klarsch ، DDS ، MSD ، متخصص ارتودنسی در میسوری ، توضیح داد: "در مراقبت های بهداشتی ارتودنسی ما این فرصت را داریم تا به افرادی که از ظاهر زیبایی لبخند ناراضی نیستند کمک کنیم." ما همچنین روی عملکرد کار می کنیم و نیش بهتر و سالم تری در اختیار آنها قرار می دهیم. همه چیز فوق العاده با ارزش است! "

آموزش و آموزش
برای تبدیل شدن به یک ارتودنتیست ، دانش آموزان جدید ابتدا باید مدرک دانشگاهی را بگیرند ، با موفقیت از آزمون Aptitude Dental عبور کنند و سپس به دانشکده دندانپزشکی مراجعه کنند. در طی چهار سال آموزش مدرسه دندانپزشکی ، فراگیران دوره های آموزشی و بالینی را در دندانپزشکی عمومی به پایان می رسانند.

این مطالعات شامل موارد بیرونی است که در آن فراگیران شروع به درمان بیماران تحت نظارت یک دندانپزشک با تجربه می کنند. اگرچه چالش برانگیز است ، این برنامه ها برای ارائه توضیحی جامع در مورد تکنیک ها ، روش ها و روش های دندانپزشکی لازم است. پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی ، درجه دکترای جراحی دندانپزشکی (DDS) یا مدرک دکترای دندانپزشکی پزشکی (DMD) اهدا می شود. در مورد سایر مشاغل موجود در دندانپزشکی ، مانند یک متخصص بهداشت دندانپزشکی یا دستیار دندانپزشکی بیاموزید.

وی ادامه داد: "افرادی در کلاسهای دانشکده دندانپزشکی من بودند که با مدرک کارشناسی علوم ثبت نام نکردند. درعوض ، آنها ممکن است در راه تجارت ، تاریخ و غیره کاری انجام داده اند. " فقط باید شرایط لازم را داشته باشید تا در دانشکده دندانپزشکی پذیرفته شوید. "

پس از دانشکده دندانپزشکی ، این متخصصان جدید با انجام یک برنامه اقامت ارتودنسی دو تا سه ساله ، که توسط کمیسیون اعتباربخشی دندانپزشکی معتبر است ، به ارتدنتیست ادامه می دهند. انجمن ارتودنتیست های آمریکایی اظهار داشت: "همه ارتودنتیست ها دندانپزشک هستند ، اما تنها 6٪ از دندانپزشکان ارتودنتیست هستند." این برنامه های ارتودنسی پیشرفته بر آموزش مهارت های عمیق تر مربوط به تسهیل حرکت دندان و سایر مداخلات غیر جراحی تمرکز دارد. پس از اتمام آموزش ارتودنسی ، ارتودنتیست ها باید توسط دولتی که مایل به انجام آن هستند مجوز بگیرند.

پیشرفت
یکی از راه های پیشرفت در حرفه مراقبت های بهداشتی به عنوان ارتودنتیست ، تبدیل شدن به هیئت مدیره از طریق هیئت ارتودنتیکس آمریکایی است. برای دستیابی به این اعتبار ، متخصصان باید امتحان کتبی متشکل از بیش از 25 موضوع ، همراه با ارزیابی بالینی را انجام دهند.

از طرف دیگر ، این متخصصان می توانند برای به دست آوردن مدرک تحصیلی پیشرفته ، از جمله دکتری ، فرصتهای آموزشی و پژوهشی دیگری را انتخاب کنند.

کلارش خاطرنشان کرد: "تعداد بسیار کمی از ارتودنتیست ها برای تکمیل دکترا ادامه می دهند." اگر این کار را انجام دهند ، آنها به احتمال زیاد می خواهند عضو هیئت علمی یک دانشگاه شوند. معمولاً این متخصصان واقعاً می خواهند تدریس کنند و سرانجام مدیر یک برنامه ارتودنسی می شوند. "

تجربه و مهارت
برای موفقیت در این حرفه در مراقبت های بهداشتی ، ارتودنتیست ها باید متخصص دهان ، فک ، صورت و جمجمه باشند. این متخصصان همچنین باید نحوه عملکرد انواع ابزار و تجهیزات ارتودنسی را درک کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین باید ارتباط خوبی باشند که قادر به آموزش تکنیک های صحیح مراقبت و مراقبت از خود به بیماران باشند.

کلارش تأکید کرد: "شما واقعاً باید توانایی تجسم چیزها در سه بعد را داشته باشید." "شما همچنین نیاز به کمی خلاقیت آمیخته با مهارت های حرکتی خوب دارید تا بسیار دقیق باشید. ما در محیطی کار می کنیم که نیاز به دقت مطلق دارد. "

شخصیت
کلارش توضیح داد: "در این حرفه ، حرفه ای ها باید واقعاً از داشتن شغل خود لذت ببرند." آنها همچنین باید بسیار جامعه پذیر باشند ، زیرا ما اغلب بیماران و اعضای خانواده آنها را می بینیم که آنها را به مطب می رسانند. شما باید در کار با افراد بسیار خوب باشید و از کار با بیماران لذت ببرید. "

نکته قابل توجه این که ، ارتودنتیست ها بخش اعظم وقت خود را برای معالجه بیمارانی که در نوجوانان زودرس و دیررس خود به بریس نیاز دارند ، می گذرانند. بنابراین ، این متخصصان باید بتوانند به طور مؤثر با بیماران جوان ارتباط برقرار کنند و در عین حال قادر به تنظیم نیازهای بیماران مسن نیز باشند. به دلیل تعامل مداوم بیمار ، ارتودنتیست ها باید ارتباط خوبی با مهارت های بین فردی عالی داشته باشند.

سبک زندگی
اشتغال به عنوان یک ارتودنتیست می تواند منجر به ایجاد تعادل جدی در زندگی کاری شود. دلیل این امر آن است که ارتودنتیست ها به ندرت ، در هر صورت ، لازم است "در تماس" باشند تا در مواقع اضطراری به دندانپزشکان ، جراحان و جراحان دهان و فک و صورت کمک کنند. داشتن تمام ملاقاتهای از پیش تعیین شده همچنین به این معناست که ارتودنتیست ها در درجه اول ساعات کاری استاندارد کار می کنند ، بدون آنکه بیماران را عصرها ، آخر هفته یا تعطیلات ببینند.

کلارس گفت: "زیبایی یک عمل ارتودنسی این است که می توانید ساعت های خود را تعیین کنید ، به ویژه به این دلیل که در این زمینه موارد اضطراری زیادی وجود ندارد." وی گفت: "شما واقعاً می توانید ساعت های خود را بر اساس سبک زندگی خود و اینکه چند بار می خواهید بیماران را برنامه ریزی کنید ، تنظیم کنید. این برخلاف یک بیمارستان است ، که در آن بسیاری از کارمندان جراحی می توانند برای انجام مراحل فراخوانی فراخوانده شوند. "

استخدام
پیش بینی می شود که اشتغال ارتودنتیست ها طی یک دهه آینده 7 درصد رشد کند. اکثر ارتودنسی ها شیوه های خاص خود را دارند. برای دیگران ، آنها به عنوان شریک زندگی می کنند ، به عنوان همکاران ، به عنوان پیمانکاران مستقل یا به عنوان مربی در برنامه های دانشگاهی یا بیمارستان مستقر هستند. برخی ارتودنتیست ها نیز در ارتش خدمت می کنند. ایالت هایی که بالاترین سطح اشتغال در این شغل را دارند ، کالیفرنیا ، تگزاس ، ماساچوست ، فلوریدا و مریلند هستند.

کلارش توضیح داد: "واقعاً هیچ راهی وجود ندارد که بتواند ارتودنتیست ها را با اتوماسیون جایگزین کند ، بنابراین چشم انداز شغلی بسیار عالی است." "انجام کارهایی که انجام می دهیم نیاز به یک مجموعه مهارت خاص از یک فرد بسیار ماهر دارد که دندانپزشکی را به دست آورده و سپس در ارتودنسی تخصص دارد."

درآمد
متخصصان ارتودنسی معمولاً سالانه بین 73،490 تا 300000 دلار درآمد کسب می کنند که 208،000 دلار حقوق تقریبی آنها است. بالاترین حقوق کارفرمایان ارتودنتیست ، دفاتر دندانپزشکان ، مطب پزشکان و بیمارستانهای عمومی پزشکی و جراحی هستند. ایالت های برتر برای ارتودنتیست ها واشنگتن ، ویرجینیا ، نبراسکا ، آلاباما و آریزونا هستند. درنهایت ، بسته به عواملی مانند پاداش ، برنامه های مراقبت های بهداشتی و صندوق های بازنشستگی ، درآمد در این حرفه در خدمات درمانی می تواند افزایش یابد.

کلارش تأکید کرد: "این حرفه بسیار مالی است. ارتودنتیست هنگامی که آنها وارد میدان می شوند ، گزینه های شغلی زیادی را انتخاب می کنند ، از عضویت در ارتش گرفته تا افتتاح یک تمرین خصوصی. خیلی ها مطمئناً بالای 100،000 دلار درآمد خواهند داشت. "

اتحادیه ها ، گروه ها و انجمن ها
انجمن ارتودنتیست های آمریکایی (AAO) یک سازمان حرفه ای برای ارتودنسیست های دارای مهارت تحصیلی است که به پیشرفت اخلاقی هنر و علم ارتودنسی و ارتوپدی دندانپزشکی در سرتاسر جهان اختصاص یافته و به دنبال کمک به بیماران آینده نگر است تا اهمیت و مزایای زندگی ارتودنسی را درک کنند. مراقبت از همه بیماران: کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان. AAO قدیمی ترین و بزرگترین سازمان تخصصی دندانپزشکی در جهان است که در سال 1900 تأسیس شده است.

فدراسیون جهانی ارتودنتیست ها (WFO) سازمانی است که برای تشویق استانداردهای بالا در ارتودنسی در سراسر جهان و کمک به تشکیل انجمن های ملی و انجمن های ارتودنتیست در صورت درخواست ، طراحی شده است. این سازمان همچنین تحقیق را ارتقا داده و تشكیل تابلوهای صدور مجوز ملی و منطقه ای را تشویق می كند.

https://is.gd/xSOi0I

https://n9.cl/esfw

https://rb.gy/h3aiod

https://cutt.ly/opkNciM

https://u.to/JOAGGQ

https://bit.ly/2OfVkFQ

 

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 141
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 تير 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: