چه موقع درمان زودرس ارتودنسی ضروری است؟
نوشته شده توسط : رافت

اگر دندانپزشک

ارتودنسی قبل و بعد چیست

بچه های شما در معاینه دندانپزشکی 7 ساله خود اظهار داشته باشد که وی باید توسط یک متخصص ارتودنسی ارزیابی شود ، احتمالاً از طریق شما برای حلقه انجام می شود.

ما به طور معمول فکر می کنیم که بریس ها بیشتر برای دوره متوسطه و شاید سالهای دبیرستان ، رسم و گذشت است.

در واقعیت ، سن توصیه شده برای ارزیابی ارتودنسی اولیه حدود 7 سال است. این بدان معنا نیست که یک کودک 7 ساله باید بند را ببندد.

چرا ارزیابی اولیه مهم است؟
در حدود 7 سالگی ، اولین دندان های بزرگسالی کودک شما شروع به ورود می کنند ، به همین دلیل زمان مناسبی برای انجام این معاینه اولیه است. این به متخصص ارتودنسی اجازه می دهد تا هرگونه مشکل جدی مانند مال اکلوژن ، کراس بایت ، فک باریک یا دندان های بیرون زده را زودتر از موعد خود جبران کند که از پیشرفت طبیعی جلوگیری می کند. همچنین ، گاهی اوقات بیرون زدگی به حدی شدید است که دندان ها در معرض خطر آسیب دیدگی هستند.

در صورت شناسایی این موارد ، متخصص ارتودنتیست شما برای رفع مشکلات اسکلتی اساسی ، فاز 1 را توصیه می کند. در مواردی ، گاهی اوقات فک بالا یا پایین بیش از حد رشد می کند و یا به اندازه کافی نمی شود و باعث مشکلات هم تراز و شلوغی می شود.

در طی این مرحله ، درمان شامل انبساط ، یا پوشیدن نگهدارنده فعال یا بریسهای جزئی است و به طور معمول نه تا 18 ماه طول می کشد. معمولاً در این صورت کودک از چهار تا شش ماه یک نگهدارنده پوشیده و معاینه منظم می کند تا تمام دندان های دائمی در آن قرار گیرند. در صورت نیاز ، آنها نیز تحت مراقبت فاز دوم قرار می گیرند.

Invisalign Philadelphia
همه کودکان نیاز به درمان زودرس ندارند
یادآوری این نکته ضروری است که این مرحله برای بیشتر کودکان لازم نیست. اگر متخصص ارتودنسی آن را برای شما توصیه می کند ، مطمئن شوید که مشکل را می بینید و درک کرده و با راه حل موافق هستید. در موارد خاص ، این روش درمانی زودرس می تواند از بروز مشکلات گفتاری جلوگیری کند و از نیاز بعداً برای جراحی دهان برای اصلاح این موارد جلوگیری کند.

اگر موافق نیستید یا نگرانی دارید ، از این که نظر دوم ندارید نترسید. متخصص ارتودنسی همیشه هنگام توصیه به درمان فاز 1 باید بیشتر از طرف محافظه کار باشد ، بنابراین اگر به نظر می رسد که وی به دنبال آن است ، اجازه ندهید که به خودتان فشار بیاورید.

نگرانی های بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید که آیا قصد درمان زودهنگام برای فرزند خود را دارید. شماره یک ، هنگامی که هنوز دندانهای کودک در دهان وجود دارد ، درمان خیلی طولانی تر خواهد شد. تا حدی که دندانهای دائمی در لثه ها دیده نشوند ، باید بخشی از این درمان را به تاخیر بیاندازد ، در غیر این صورت نمی توان براکت ها روی آنها قرار گرفت. همچنین اگر الگوی رشد فرزند شما طولانی تر از حد متوسط ​​باشد ، فرزند شما از هرگونه اصلاحاتی که انجام شده است پیشی می گیرد و به درمان بیشتری نیاز دارد. این امر باعث ناراحتی غیرضروری برای فرزند شما و تعهد بیشتر مالی و زمانی برای شما خواهد شد. همچنین ، اگر مرحله یک شامل جراحی دهان باشد ، خطر ابتلا به عفونت و احتمال آسیب در جراحی در سنین جوانی وجود دارد که شما نیز باید در نظر داشته باشید.

اگر از اینکه فقط کودک خود را برای ارزیابی زودرس استفاده کنید عصبی هستید ، به یاد داشته باشید که ارزیابی ارتودنسی اولیه لزوماً درمان زودرس نیست. اکثر بچه ها بعد از اینکه دندانهای دائمی خود را گرفتند ، همچنان بین 10 تا 14 سالگی بریس خواهند دید. بیشتر بچه ها فقط تحت مراقبت فاز دوم قرار می گیرند و نه هر دو.

فاز 2 همان چیزی است که شما وقتی فرزندتان از بریس یا تراز وسط قرار دارد و سپس یک نگهدارنده برای کمک به حرکت دادن دندانهای کج به تراز طبیعی تر استفاده می کند ، مرحله 2 آن چیزی است که شما به عنوان درمان ارتودنسی معمولی فکر می کنید. متداول ترین روش های ارتودنسی در فاز 2 شامل بریس های فلزی سنتی ، ترازهای Invisalign ، بریس های زبانه ای و پرانتز های سرامیکی است. این چیزی است که باید بدانید:

پرانتزهای فلزی

ترکیبی از فلز و سیم که به آرامی دندان های شما را به سمت هم ترازی بهتر سوق می دهد ، سنتی ترین روش است. براکت های فلزی به دندان شما رعایت می شود و فقط در پایان درمان توسط متخصص ارتودنسی قابل برداشت است. در هر بازدید ، متخصص ارتودنسی به آرامی سیم ها را محکم می کند تا دندان های شما به حالت بهتری تغییر یابد. محدودیت های غذایی و نوشیدنی خاصی با این نوع درمان وجود دارد و به طور معمول مجبور خواهید بود تا سه سال آنها را بپوشید. با این حال ، بیشتر مسائل مربوط به نیش و تراز کردن با بندهای فلزی می تواند موفقیت آمیز باشد.

Invisalign

Invisalign درمان شامل پوشیدن پارچه های پلاستیکی پاک کننده قابل جابجایی است. هر دو هفته یک بار مجموعه جدیدی از آلیاژها را دریافت خواهید کرد زیرا به تدریج دندان های شما به حالت بهتری تغییر می یابد. علاوه بر این که عملاً نامرئی است ، می توانید در هنگام خوردن و آشامیدن و مسواک زدن این ترازوها برداشته شود.

این بدان معناست که بندهای فلزی محدودیت های زیادی ندارند. با این حال ، شما باید مطمئن شوید که ترازها را حداقل برای بیست تا بیست و دو ساعت در روز نگه دارید تا آنها موثر واقع شوند. ممکن است برخی از مشکلات گزش یا تراز کردن وجود داشته باشد که با این نوع درمان قابل رفع نیست.

بریس های سرامیکی

اگر داشتن بریس هایی که برای افراد دیگر تقریبا نامرئی است ، بریس های سرامیکی گزینه دیگری است که می توانید انتخاب کنید. براکت های ساخته شده از سرامیک به رنگ دندان به راحتی با براکت های فلزی مخلوط می شوند.

پرانتزهای زبانی

گزینه دیگر دریافت پرانتزهای زبانه است ، که اساساً بدان معنی است که پرانتز به جای جبهه ها به قسمت پشتی دندان شما وصل خواهد شد و آنها را عملاً نامرئی می کند. هر متخصص ارتودنسی هر چند در این روش مهارت ندارد و موارد خاصی از نیش و تراز کردن وجود دارد که این پرانتزها برای آنها کار نمی کنند.

مهم نیست که در مورد کدام نوع درمانی تصمیم بگیرید ، یک متخصص ارتودنتیست در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا ، ناحیه می خواهید ، که دارای تجربه است و در درمان مسائل مختلف تراز و موفقیت موفق بوده است. آیا تحقیق می کنید ، درخواست مراجعه می کنید و قبل از تصمیم گیری نهایی حداقل چندین مشاوره اولیه را ادامه می دهید. این یک سرمایه گذاری بزرگ است و شما نمی خواهید آن را به آرامی انجام دهید.

ارتودنسی محدود را در نظر بگیرید. ارتودنسی محدود یکی از ارتودنتیست های برتر در فیلادلفیا است و توجه فردی به شما ، پرسنلی با تجربه و دلسوز و به روزترین تجهیزات و فناوری را به شما ارائه می دهد.

https://is.gd/yjWXwE

https://n9.cl/ovq5

https://rb.gy/c527by

https://cutt.ly/2oOFQqP

https://bit.ly/31TsvXA

https://v.ht/4ZbX

:: بازدید از این مطلب : 396
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 15 تير 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: