لوله کشی آب سرد و گرم
نوشته شده توسط : رافت

لوله کشی آب سرد و گرم :

 

 

در لوله کشی ساختمان برای بالا رفتن لوله های آب به طور معمول یک یا چند مسیر در نظر می گیرند که همه ی این لوله های بالا رونده باید دارای شیر فلکه قطع دستی در ابتدای مسیر باشند. علاوه بر این در هر طبقه لوله های انشعاب ، برای قطع و وصل همه لوله های سرد و گرم مصرفی باید مجهز به شیر فلکه باشند. اگر ساختمان دارای سقف کاذب است بهتر است لوله کشی در سقف کاذب آن انجام شود. به جز لوله های آب سرد و لوله های آب گرم ، لوله سومی هم وجود دارد که به آن لوله گردش آب گرم یا برگشت آب گرم گفته می شود که به طور دائم کار گردش آب بین مصرف کننده ها و منبع آب را انجام می دهد و فرقی نمی کند که شیر مصرف کننده باز یا بسته باشد. وجود این لوله و نحوه کار آن باعث شده زمانی که شیر آب گرم باز می کنید ، زودتر به آب گرم دست پیدا کنید و آب کمتری هدر رود.

 

 

 

انواع شیرهای مصرفی در لوله ها :

 

 

شیرهای اصلی

شیریکطرفه

شیر خلاشکن

 

 

لوله کشی آب سرد و گرم

 

 

نکات فنی لوله کشی آب سرد و گرم :

 

 

1. باید لوله کشی در کوتاه ترین مسیر و با پیچ و خم کم صورت گیرد و با دیوارهای ساختمان موازی یا عمود باشد.

 

2. در ساختمان های مسکونی ، حتما لوله های آب و لوله های فاضلاب را جدا از هم نصب کنید و اگر این امر امکان پذیر نبود فاصله مناسب را حفظ کرده و در نصب لوله کشی افقی ، باید لوله های فاضلاب را پایین بقیه لوله ها قرار دهید و این حفظ فاصله به دلیل این است که با گذر زمان و ایجاد پوسیدگی در لوله ها ، امکان تراوش و آلوده شدن آب بهداشتی و آشامیدن وجود دارد.

 

3. اگر نصب لوله های افقی در سقف کاذب است ، باید اجرای آن در حداکثر ارتفاع باشد.

 

4. پیش از اجرای لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان ، حتما مسیر های عبور لوله را با رشته های کاری دیگر شامل ساختمانی ، برقی و مکانیکی تطبیق دهید تا جلوگیری از دوباره کاری های احتمالی شود.

:: بازدید از این مطلب : 63
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 تير 1398 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: