قیمت "قالیشویی" آنلاین خوب و هزینه شستشوی فرش
نوشته شده توسط : رافت

انتخاب درست قالیشویی با توجه به ارزش و تنوع فرش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین جلوگیری از آسیب دیدن فرش‌ها حین شستشو همواره دغدغه بسیاری از بانوان بوده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آمدن دستگاه‌ها و مواد شوینده اختصاصی، قالیشویی آسان‌تر و سریع‌تر شده‌است. اما در کنار این پیشرفت‌ها، انتخاب بهترین قالیشویی با به صرفه‌ترین قیمت که از شیوه متناسب با فرش و قالی استفاده کند، برای مشتری‌های قالیشویی کار آسانی نیست؛ مخصوصاً که این روزها شرکت‌های قالیشویی متعدد با خدمات متنوع در اکثر شهرهای بزرگ فعالیت می‌کنند.

همان طور که وبسایت thumbtack.com گفته است: "با گذشته زمان، فرش شما گرد و خبار، خاک، مواد آلرژی‌زا و بویی نامطلوب به خودش جذب می‌کند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود سالانه حداقل یک مرتبه فرش خود را توسط یک قالشویی خوب، بشویید."

در ادامه، ضمن توضیح روش‌ها و قیمت قالیشویی، نکات مهمی در این زمینه خواهیم گفت تا شما را در انتخاب بهتر قالیشویی یاری کنیم.

 

 

 

روش‌های قالیشویی

به نقل از ویکی پدیا فارسی: " قالیشویی به شغل یا عمل شستن قالی یا فرش اطلاق می‌شود؛ و به فرایند لکه زدایی، غبار روبی ،شستشوی فرش با آب و مواد شوینده گفته می‌شود؛ که می‌تواند به صورت دستی یا ماشینی انجام شود. عمل قالیشویی بسته به نوع و جنس تار و پود فرش دارد. قالیشویی در ایران قدمت دیرینه دارد."

هنگامی که صحبت از شستشوی فرش و قالی می‌شود، ممکن است اولین تصویری که در ذهن شما نقش می‌بندد، قالی خیس کف حیاط خانه یا روی پشت بام باشد. امّا بهتر است بدانید که پیشرفت صنعت و تولید انواع ماشین قالیشویی، شیوه شستن انواع فرش و قالی را دگرگون کرده است.

بر اساس نیاز به کار فیزیکی و میزان خودکار بودن تجهیزات، روش‌های قالیشویی به 3 دسته تقسیم می‌شوند. افراد متخصص و باتجربه در قالیشویی با توجه به جنس فرش یا موکت و میزان کثیف بودن آن، روش و مواد شوینده مناسب فرش‌ را مشخص می‌کنند.

 

روش دستی یا سنّتی

در این روش، پس از غبارروبی و آب پاشی، فرش با استفاده از تجهیزات دستی لکه‌گیری و شسته می‌شود. سپس مرحله خشک کردن آب به وسیله دیگ خشک کن مخصوص فرش انجام می‌شود.

روش نیمه اتوماتیک یا نیمه مکانیزه

در روش نیمه مکانیزه تمام مراحل شستشوی فرش با استفاده از تجهیزات اتوماتیک توسط افراد ماهر در قالیشویی انجام می‌شود. فرآیند نیمه اتوماتیک به مراتب سریع‌تر از پروسه‌ی قالیشویی دستی انجام می‌شود.

 

روش اتوماتیک یا مکانیزه

این روش با کمترین دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود. متخصص قالیشویی فرش را در دستگاه اتوماتیک قالیشویی قرار می‌دهد و بر انجام صحیح مراحل نظارت می‌کند.

در هر کدام از این روش‌ها، تمام مراحل لکه‌زدایی، غبارروبی، شستشو با آب، بخارشویی یا خشکشویی و آبگیری فرش به طور کامل انجام خواهد گرفت.

به طور کلی روش‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در مقایسه با روش دستی علاوه بر کیفیت بهتر شستشو، از لحاظ اقتصادی و زمانی به صرفه‌تر هستند.

 

 

 

مزیت‌های درخواست آنلاین قالیشویی

دلایل زیادی وجود دارند که شما را متقاعد کنند تا به جای آستین بالا زدن برای شستن فرش‌هایتان به دنبال استفاده از خدمات قالیشویی باشید. استفاده از خدمات آنلاین قالیشویی مزیت‌های بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم:

 • حقیقت آن است که خانه و حیاط و… محیط مناسبی برای شستشوی فرش نیست؛ روش حمل و نقل فرش، محل شستشو، مواد شوینده، روش شستشو و روش خشک کردن، همگی می‌توانند فرش را دچار مشکل کنند. شستشوی فرش کاری تخصصی است؛ که در صورت استفاده از روش‌های اشتباه می‌تواند آسیب‌های جدی به فرش وارد کرده و باعث کاهش عمر فرش شود.
 • احتمال تمیز نشدن و باقی ماندن لکه‌ها بر روی فرش با شستشوی فرش در خانه زیاد است. درحالیکه لکه‌زدایی فرش‌ها تخصص و مواد ویژه نیاز دارد و در یک قالیشویی به درستی انجام می‌شود.
 • اکثر شرکت‌های خدمات شستشوی فرش و موکت، تنها با ثبت سفارش، سرویس دلیوری قالیشویی را به آدرس شما می‌فرستند و قالی شما را تحویل می گیرند. پس از شستشو نیز سرویس دلیوری قالی را درب منزل به شما تحویل خواهد داد. همچنین حمل و تحویل فرش با دقت لازم انجام خواهد پذیرفت و فرش شما به عنوان یک کالای ارزشمند مورد مراقبت قرار خواهد گرفت.

 

 • شستشوی فرش در منزل، علاوه بر سختی و زحمت، هزینه‌های زیادی نیز در بر دارد. درحالیکه شستشوی فرش توسط قالیشویی از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است.
 • دو مسئله مهم در شستشوی فرش استخراج مواد شوینده از عمق فرش و خشک کردن اصولی و کامل آن است. در روش سنتی، پس از چند روز فرش‌ها هنوز هم مرطوب هستند که در این حالت جذب آلودگی افزایش می‌یابد. بنابراین خشک شدن با استفاده از دستگاه در کارخانه قالیشویی‌ مزیت دیگر این انتخاب خواهد بود.
 • با توجه به استفاده از آب غیرآشامیدنی در کارگاه‌ها و رعایت استاندارد حرفه‌ای، شستشوی فرش توسط دستگاه‌های مجهز در قالیشویی به صرفه جویی در مصرف آب کشور کمک می‌کند.
 • قالیشویی‌ها علاوه بر شستشوی تخصصی انواع فرش‌ها، خدمات دیگری نظیر لکه بری، رفوگری، شیرازه پیچی، ریشه زنی، دارکشی، رفع سوختگی و ترمیم آن ها را نیز ارائه می دهند که بسیار کاربردی است.
 • بسیاری از شرکت‌های قالیشویی، خدمات در منزل نیز ارائه می‌کنند که برای شستشوی موکت بسیار مفید است.
 • استفاده از خدمات آنلاین به شما در صرفه جویی زمان کمک خواهد کرد.
 • با استفاده از قالیشویی آنلاین، می‌توانید نمونه کارهای انجام شده توسط قالیشویی، نظر دیگران درباره کیفیت کار هر یک از قالیشویی‌ها و نرخ خدمات قالیشویی‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

حالا خودتان بگویید که با این همه مزایا کدام روش بهتر است؟ آستین بالا بزنید، خسته شوید و ریسک کنید یا با خیال راحت فرش کثیفتان را به یک متخصص قالیشویی بدهید و آن را تمیز تحویل بگیرید؟

 

 

 

معیارهای محاسبه قیمت قالیشویی

هزینه قالیشویی تحت تأثیر عوامل متعددی است؛ بنابراین ارائه نرخ ثابتی برای این خدمات امکان پذیر نسیت. البته می‌توان با توجه به نرخ‌های اعلام شده از سوی اتحادیه صنف قالیشویی و مشخصات و شرایط فرش هزینه تقریبی آن را تخمین زد.

قیمت قالیشویی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • ابعاد فرش
 • نوع فرش (دستباف یا ماشینی) و تراکم فرش
 • استفاده از خدمات لکه بری، رفوگری، ترمیم و ...
 • هزینه بسته بندی و کاور هر متر مربع فرش
 • ایاب ذهاب

 

 

 

در اغلب موارد، خدماتی که شما به آن نیاز دارید و قیمت تمام شده آن‌ها، پس از بررسی اولیه توسط متخصص مشخص می‌شود. بنابراین قبل از سپردن فرش به قالیشویی، در این باره با متخصص قالیشویی حتماً صحبت کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهترین قالیشویی به اعتبار شرکت، انجام خدمات خشک شویی و ترمیم، استفاده از دستگاه‌های مکانیزه، کاربرد مواد شوینده با کیفیت و پشتیبانی و پاسخگویی شرکت توجه کنید.

امیدواریم مطالعه این توضیحات شما را در انتخاب بهترین قالیشویی یاری کرده و مفید بوده باشد.

 

This post first appeared on Columbia.edu

:: بازدید از این مطلب : 55
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 6 دی 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: