درآمد
نوشته شده توسط : رافت

هزینه حمل و نقل از کرایه مسافران و در بیشتر کشورهای پیشرفته از یارانه عمومی پرداخت می شود. متداول ترین روش برای دریافت کرایه مسافران ، پرداخت نقدی وسیله نقلیه (برای سیستم های اتوبوسرانی و راه آهن سبک و بدون ایستگاه بسته) یا ورود به ایستگاه (برای سیستم هایی که نیاز به ورود از طریق ایستگاه های بسته دارند) است. به طور معمول ، راننده کرایه ها را جمع می کند ، اگرچه برخی از سیستم های اتوبوس و ریل سبک که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند ، هادی ها را برای جمع آوری کرایه ها و ایجاد تغییر در وسایل نقلیه حمل می کنند. از آنجا که ایجاد تغییر روند پرواز را کند می کند ، بیشتر سیستم های آمریکایی به نشانه های پیش پرداخت یا کرایه های دقیق نیاز دارند. در شهرهای اروپا معمولاً استفاده از سیستم کرایه افتخار معمول است که در آن مسافر قبل از ورود به وسیله نقلیه بلیط خریداری می کند ، آن بلیط را با استفاده از دستگاه داخل لغو می کند و بلیط را به بازرسان کرایه در صورت درخواست ارائه می دهد. در حالی که فقط 2 تا 10 درصد از مسافران ممکن است از نظر بلیط معتبر بررسی شوند ، فرار کرایه کم است زیرا جریمه بلیط های نامناسب زیاد است و بلافاصله وصول می شود.

کارتهای ماهیانه ، نیم ماهه و حتی روزانه در بسیاری از سیستمها فروخته می شوند ، این امر باعث می شود که خرید کرایه از وسیله نقلیه جلوگیری شود و روند بررسی پیش پرداخت سریع است. گذرگاه ماهانه مخصوصاً برای مسافران مكرر مناسب است ، زیرا نیازی به تغییر صحیح ندارد و سواری نامحدود مجاز است ، بنابراین سواری ترانزیتی تشویق می شود. بسیاری از جوامع در ایالات متحده و اروپا تخفیف قابل توجهی را برای کارت های ماهانه ارائه می دهند ، زیرا گذرگاه ها هزینه های جمع آوری کرایه را کاهش می دهد و استفاده از حمل و نقل را تشویق می کند. کرایه های کاهش قیمت معمولاً به دانشجویان ، افراد مسن و افراد معلول ارائه می شود.

برای برابری بیشتر قیمت ها ، برخی از اپراتورهای حمل و نقل هزینه های مختلف را برای سفرهای مختلف تغییر می دهند. کرایه های مبتنی بر مسافت ، متناسب با طول سفر ، بازتاب بهتری از هزینه خدمات است و مسافران تمایل دارند این ایده را بپذیرند که برای سفرهای طولانی تر باید هزینه بیشتری بپردازند. عیب کرایه های مسافتی این است که اپراتور باید مسافران را از نظر طول سفر متمایز کند ، این کار با بررسی کرایه ها هنگام ورود و خروج مسافران به سیستم انجام می شود. این امر باعث می شود که جمع آوری کرایه وقت گیرتر و هزینه بر باشد ، به خصوص اگر اعتبار سنجی توسط مجریان یا کارمندان کرایه انجام شود. هنگام ورود و خروج مسافران از سیستم ترانزیت ، سیستم های مدرن از کارتهای کرایه ای با کد مغناطیسی که توسط تورنوردی های کنترل شده توسط کامپیوتر خوانده می شوند ، استفاده می کنند. وقتی مسافران کارت کرایه می خرند ، مقدار خرید آنها روی کارت رمزگذاری می شود و این تعادل برای هر سفر مقدار مناسبی کاهش می یابد.

برخی از اپراتورهای حمل و نقل بر اساس دو مفهوم متفاوت با زمان روز شارژ می شوند: اول ، هزینه ارائه خدمات حمل و نقل در ساعات شلوغی بیشتر است زیرا تجهیزات و پرسنل مورد نیاز بیشتر از آن است. دوم اینکه ، بیشتر سفرهای ساعت شلوغی به منظور رفت و آمد به محل کار است و مسافران به دلیل پاداش پولی که برای سفر می گیرند ، مایل به پرداخت هزینه بیشتری برای این هزینه ها هستند. جمع آوری کرایه خودکار قیمت گذاری روزانه و همچنین کرایه های مبتنی بر مسافت را تسهیل می کند.

یارانه ها 
کرایه های حمل و نقل اپلیکیشن مترو تهران انبوه معمولاً زیر سطح لازم برای تأمین هزینه های کامل تعیین می شود و تفاوت آن با یارانه دولت ایجاد می شود که برای ایجاد منافع اجتماعی تولید شده در هنگام استفاده مردم از حمل و نقل ایجاد می شود. در ایالات متحده ، درآمد حاصل از کرایه مسافر به طور معمول از 10 تا 70 درصد هزینه های عملیاتی را پرداخت می کند ، تعداد کم خدمات کم حاشیه شهری را نشان می دهد و تعداد بیشتری منعکس کننده خدمات راهرو در مرکز شهر است. 30 تا 90 درصد دیگر از طریق یارانه های ایالتی ، منطقه ای و محلی تأمین می شود. یارانه های عملیاتی محدود فدرال از سال 1974 در دسترس قرار گرفتند که متناسب با مقیاس عملیات حمل و نقل هر شهر تخصیص داده شد. نقش فدرال در تأمین یارانه های عملیاتی در حال کاهش است و دولت های ایالتی و منطقه ای ، به همراه سواران ترانزیت (از طریق افزایش کرایه ها) ، تفاوت بسیاری را ایجاد کرده اند.

معمولاً هزینه های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری های جدید ترانزیتی در ایالات متحده کاملاً از طریق یارانه های دولتی پرداخت می شود. دولت فدرال از سال 1964 کمکهای سرمایه ای برای حمل و نقل انبوه ارائه داده است. تصمیمات در مورد سرمایه گذاری در خدمات جدید حمل و نقل با راهنمای ثابت با احتیاط گرفته شده است و فقط تعداد کمی از این سیستم ها پشتیبانی شده است. یارانه های سرمایه فدرال می تواند تا سه چهارم هزینه سرمایه گذاری را پوشش دهد.

https://is.gd/r3ZW9D

https://v.gd/l5EJHz

shorturl.at/dyORT

http://lnkiy.in/T7t1e

https://cutt.ly/2hz3rlu

https://bit.ly/2VqMnNw

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: