روش صحیح گرفتن فال حافظ با معنی و تفسیر
نوشته شده توسط : رافت

فال حافظ را می توان تاریخ فرهنگ یک ملت نامید. در بین ما ایرانیان فال حافظ طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است. فال خوانی از دیوان حافظ، یک رفتار خاص اجتماعی است که در دانش عامیانه یا فولکلور قابل طرح و بررسی است. کمتر کسی در ایران وجود دارد که با فال حافظ آشنا نباشد.
اما آنچه اهمیت دارد این است که فال گرفتن با حافظ شرایط و اسلوبی خاص را دارا است. ما در این مقاله به طور کامل به راه و روش فال گرفتن با حافظ را مورد بررسی قرار می دهیم . برای گرفتن فال حافظ اصلی باید تفسیر فال حافظ را به خوبی بدانیم که به اصطلاح کار هر کسی نیست. پس اگر می خواهید فال حافظ با معنی و تفسیر کامل را آموزش ببینید با ما همراه باشید.

 

 

فهرست مطالب مرکزش:
آشنایی با دیوان حافظ
فال یا طالع بینی حافظ؟
آموزش کامل گرفتن فال
چطور فال حافظ را تفسیر و تعبیر کنیم؟
علت محبوبیت دیوان حافظ
سخن پایانی


H2: آشنایی با دیوان حافظ
از بزرگ ترین شاعران ایرانی در قرن هشتم میلادی، خواجه حافظ شیرازی می باشد. از آثار وی، می توان به 500 غزل، دو مثنوی، اشعار قصیده، قطعه و چند رباعی اشاره کرد. به جهت این که بیشتر اشعار این شاعر گرانقدر غزل است، کتابی که از او برجای مانده به غزلیات حافظ مشهور است. حافظ به جهت الهام گرفتن بیشتر شعرهایش از آیات قرآن شهرت ویژه ای یافت.
حافظ به غیراز سروده های عرفانی و عاشقانه ی بی نظیر خود، در سرودن تک بیت نیز مهارت خاصی داشت و اشعار با محتوایی را سروده است. برخی از ایرانیان بر این باورند که حافظ شیرازی داننده اسرار نهان و عالم غیب می باشد و هنگامی که با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند یا با دو راهی های زندگی مواجه می شوند با گرفتن فال حافظ می توانند تصمیم بهتر را بگیرند و یا از آینده با خبر شوند.

 

H2: فال یا طالع بینی حافظ؟
باید بدانیم که فال با طالع بینی تفاوت دارد. طالع بینی نوعی پیشگویی به حساب می آید . اصولا طالع بینی علمی است که براساس وضعیت ستارگان در زمان تولد فرد، چیزی را در مورد فرد پیشگویی میکند. (مانند طالع بینی چینی یا طالع بینی هندی) در این علم، فرد قدرت انتخاب و اختیاری ندارد.
اما فال پیشگویی نوعی فال محسوب می شود که با انتخاب و اراده خود فرد گرفته می شود و برخلاف طالع بینی به تاریخ تولد بستگی ندارد. مانند فال حافظ پیشگویی.
عده ای از ایرانیان برای پیشگویی و تصمیم گیری برای ازدواج و مسائل عشقی، کار، تحصیل و تولد نوزاد از فال حافظ بهره می برند.

 


H2: آموزش کامل گرفتن فال
نحوه، مراحل و آداب گرفتن فال حافظ به شرح زیر است:

H3: نیت کردن، اولین مرحله گرفتن فال حافظ

ابتدا باید قصد خودتان از فال گرفتن را مشخص کنید. مثلا می خواهید بدانید نتیجه کاری که می خواهید انجام دهید چه می شود و آیا انجام دادن کاری که برایش فال می گیرید، درست است. بهتر است برای برخی از کارهای جزئی که در انجام آن شک دارید یا احتمال می دهید که در این کار دچار مشکل و دشواری شوید نیت کرده و فال حافظ بگیرید. بهتر است برای بدیهیات هرگز اقدام به گرفتن فال نکنید.

H3: خواندن فاتحه، دومین مرحله گرفتن فال حافظ

بهتراست به نیت خواجه حافظ شیرازی، فاتحه بخوانیم و از خداوند برای ایشان طلب آمرزش نماییم. افرادی هم هستند که برای گرفتن فال حافظ بر سر مقبره او می روند و گاهی برای او چیزی مثل نبات خیرات می کنند. پس برای شادی روح حافظ برای ایشان یک فاتحه بخوانید و سپس به مرحله بعدی گرفتن فال حافظ بروید.

H3: قسم دادن حافظ و باز کردن دیوان او سومین مرحله گرفتن فال حافظ

منظور ما از قسم دادن این است که از حافظ بخواهیم که نتیجه فال شما را واضح و صریح نموده و بهترین پاسخ را به شما بدهد. می توانیم از یک سری اشعار برای قسم دادن حافظ، پیش از باز کردن دیوان او، استفاده کنیم. مانند:

ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی؛ تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی.
پس از نیت کردن و قسم دادن حافظ، باید با دست چپ کتاب را گرفته و با دست راست آن را باز کنید. صفحه سمت راستی ،غزل بالای صفحه، پاسخ فال شما می باشد. در بعضی از دیوان ها که بیت اول غزل در صفحه قبل است، باید به صفحه قبل رفته و از ابتدای غزل، شعر را بخوانید.
اگر هم در غزل بالای صفحه سمت راست نتیجه نیت فال حافظ شما معلوم نشد، می توانید به غزل بعدی در همان صفحه مراجعه کنید که می گویند این غزل شاهد فال شماست یعنی مطالب غزل قبلی را تایید و تکرار می کند.


H2: چطور فال حافظ را تفسیر و تعبیر کنیم؟
بهتر است هر بیت از غزل را که بیشتر با شرایط فعلی و نیت شما سازگار است به عنوان تعبیر فال حافظ خودتان در نظر بگیرید چون بهتر از نیت و حال خودتان آگاهی دارید. هرچند که می توانید تعبیر و تفسیر فال حافظ را به افراد خبره در امر شعر خوانی و تفسیر بسپارید اما مطمئن باشید که بهترین تعبیر کننده فال شما خودتان هستید. زیرا پذیرفتن خوب و بد نتیجه غزل به وضعیت روحی و عاطفی صاحب فال بستگی دارد.


H2: علت محبوبیت دیوان حافظ
• کاهش و تسکین آشفتگی های روحی و اختلافات جمعی با فال حافظ.
• کارکرد مشاوره ای فال حافظ.
• بهبود روحیه ی فردی و اجتماعی.
• گستردگی و تنوع زیاد دیوان حافظ.
• وجوه مختلفی از مهم ترین مسائل زندگی و اجتماعی بشر را در خود جای داده است.


H2: سخن پایانی
تفال به دیوان حافظ در غلبه به فشارهای روحی و جسمی که ریشه در قرن ها زندگی مادی و معنوی و آداب و سنت های ناشی از آن دارد، تاثیر گذار بوده و بدیهی است که تفال به دیوان حافظ یک رفتار خاص اجتماعی محسوب می شود که راه گریزی در برابر استرس ها وسختی های زندگی وارد بر روح و جسم افراد است.
فال حافظ اصلی به دلیل دارا بودن از تنوع کلامی و گستردگی موضوعی و در عین سادگی، چند وجهی بودن، از محبوبیت فراوانی برخوردار می باشد. آوازه ی شهرت این شاعر گرانقدر در سرتا سر جهان پیچیده است چنان که گاهی افراد اوقات خود را با خواندن اشعار یا گرفتن فال حافظ می گذرانند.

 


آشنایی با فال حافظ و روش صحیح گرفتن فال حافظ Alt text1 :


Name picture1:
fal-hafez-01.jpg


آشنایی با دیوان حافظ و روش تعبیر و تفسیر آن Alt text2 :


Name picture2:
fal-hafez-02.jpg
Title:
فال حافظ اصلی از دیوان حافظ شیرازی با معنی و تفسیر کامل


Meta description:
فال حافظ یکی از پرطرفدارترین و قدیمی ترین فال ها در بین ایرانیان است که در این مقاله به معرفی و
نحوه ی تفال به دیوان حافظ
پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

https://v.gd/xVpTAu

https://is.gd/HgUonA

http://lnki.nl/UZ8bW

shorturl.at/tFGOU

https://cutt.ly/bhr8Qj8

https://bit.ly/3fkD4YA

 

 

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 90
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 1 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: