راه اندازی یک شرکت مشاوره
نوشته شده توسط : رافت

بسیاری از افراد فکر می کنند پس از چندین سال کار در یک صنعت ، یک مشاوره راه اندازی کسب و کار در ایران  را شروع می کنند. دلایل آنها برای مشاوره می تواند شامل موارد زیر باشد:

کارآفرینی: گاهی اوقات ، یک فرد یک رشته کارآفرینی دارد و دوست دارد برای خودش کار کند. از آنجا که وی در صنعت خود از دانش و ارتباط برخوردار است ، یک مشاور می تواند گزینه ایمن تری از تلاش برای ورود به یک تجارت غیر مرتبط باشد.

برخورد به دیوار شغلی: سایر مشاوران شروع به کار می کنند ، وقتی می فهمند که در کارشان تا آنجا که می توانند رسیده اند بدون اینکه نقش بسیار متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال ، یک متخصص IT ممکن است با انتخاب ماندن در سمت خود به عنوان یک مهندس یا مدیر یا سمت مدیریت اجرایی روبرو شود ، که به معنای تغییر قابل توجه در وظایف شغلی است. او متوجه می شود که نمی خواهد وارد مدیریت شود و پس از خرد کردن برخی از اعداد ، نتیجه می گیرد که می تواند به عنوان یک مشاور بیشتر از آنچه که می تواند به عنوان کارمند درآمد کسب کند.

نیاز به انعطاف پذیری: هرکسی نمی خواهد یا می تواند یک کار 9 به 5 را انجام دهد. والدین ، ​​مراقبان ، معلولین و بسیاری دیگر نیاز به برنامه ای انعطاف پذیر دارند که به آنها امکان می دهد ساعت خود را تعیین کنند و کم و بیش کار را انجام دهند تا با سایر مسئولیت ها یا محدودیت های خود متناسب باشد.

تخصص یا مهارت های تخصصی: برخی از مشاوران تخصص یا مهارت های ویژه ای دارند که قابل فروش هستند ، اما ممکن است منجر به شغل تمام وقت نشود. به عنوان مثال ، کسی که به یک زبان یا گویشی مسلط است و در دنیای تجارت معمولاً صحبت نمی شود ، ممکن است دریابد که اگرچه مهارت های زبانی او به او کمک نمی کند تا یک شغل تمام وقت داشته باشد ، اما می تواند برای ترجمه های کوتاه مدت و میان مدت زیادی استخدام شود. ویرایش پروژه ها

وقتی تصمیم گرفتید مشاور شوید ، چندین کار وجود دارد که می توانید برای اطمینان از موفقیت آینده خود انجام دهید:

خود را در صنعت خود تثبیت کنید: به عنوان یک مشاور ، خود را به مشتری خواهید فروخت. برای انجام این کار ، شما باید خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی کنید. مدت زمانی را که در صنعت خود گذراندید و همچنین مدارک تحصیلی و تخصصی خود را در نظر بگیرید. آیا خود را به عنوان مشاور استخدام می کنید؟ اگر در پاسخ دادن به این سوال تردید دارید ، چند سال دیگر را صرف کار یا بازگشت به مدرسه کنید تا آموزش های اضافی را بخوانید.

در مورد مشاوره های موجود تحقیق کنید: همانطور که احتمال شروع یک کار مشاوره را بررسی می کنید ، درباره مشاوره در صنعت خود و همچنین خارج از آن تحقیق کنید. اگر قصد دارید تمرین خود را به صورت محلی آغاز کنید ، مدتی را صرف یادگیری موفقیت مشاوران صنعت در منطقه خود کنید. بعد از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید ، به موفقیت مشاوره های کوچک در صنعت خود فکر کنید. اگر این طور نیستند ، به چرایی آن پی ببرید: اگر به نظر می رسد که یک مشاور عمده در صنعت هیچ مانعی ندارد ، شروع به کار برای شما بسیار دشوار است.

شروع نیمه وقت: اگر شغل فعلی شما این اجازه را می دهد ، سعی کنید برنامه های مشاوره کوچکی را انتخاب کنید. اگرچه ممکن است کمی کار بیش از حد احساس کنید ، این فرصت را خواهید داشت که بفهمید چه مشاوره ای در بر دارد و در عین حال شروع به ایجاد پایگاه مشتری می کنید.

از خود در برابر مسئولیت محافظت کنید: به عنوان یک مشاور ، مشتریان شما برای کسب تخصص و راهنمایی به شما مراجعه می کنند. اگر اشتباهی مرتکب شوید ، یا اینکه مشاوره شما جواب نداد ، ممکن است خود را در معرض مسئولیت قانونی و مالی قرار دهید. در مورد تهیه زبان قراردادی که مسئولیت شما را محدود می کند با یک وکیل صحبت کنید و در مورد ایجاد یک ساختار قانونی برای تجارت خود که سپر دارایی های شخصی شما است ، س askال کنید. شما همچنین باید با یک متخصص بیمه کسب و کار صحبت کنید که می تواند سیاست هایی را توصیه کند که محافظت بیشتری می کنند.

با شبکه خود در تماس باشید: به دوستان و همکاران صنعت اطلاع دهید که شما در حال راه اندازی مشاغل مشاوره هستید. حتی ممکن است دریابید که کارفرمایان سابق مشتاق مشتری شدن هستند.

هشدار
اگر در حال حاضر شاغل هستید ، یا اخیراً پستی را ترک کرده اید ، قرارداد کار خود را مرور کنید. اگر حاوی بند غیر رقابت باشد ، ممکن است از شروع یک روش مشاوره محدود شوید. اگر در مورد اینکه آیا بند غیر رقابت هنوز ادامه دارد یا در مورد نوع کاری که می خواهید انجام دهید ، س questionsالی دارید ، با یک وکیل استخدام مشورت کنید.

چه چیزی مشاوران می توانند بدست آورند؟
درآمد متوسط ​​برای مشاوران به طور قابل توجهی در صنایع متفاوت است. علاوه بر این ، مبلغی که یک مشاور می تواند انتظار داشته باشد بدست آورد به تجربه وی و همچنین توانایی وی در جذب و حفظ روابط با مشتری بستگی خواهد داشت. کسانی که شرکت مشاوره خود را تأسیس می کنند ، ممکن است در نهایت تصمیم بگیرند مشاوران دیگری استخدام کنند ، که می تواند به ارزش شرکت کمک زیادی کند.

مثال جبران خسارت: مشاور مدیریت

طبق اداره آمار کار وزارت کار ایالات متحده ، متوسط حقوق و دستمزد یک مشاور مدیریت از ماه مه سال 2017 82450 دلار بود. این بدان معناست که نیمی از مشاوران مدیریت بیش از این مقدار درآمد کسب کرده اند و نیمی دیگر نیز درآمد کمتری داشته اند. 10 درصد افراد برتر در آن سال بیش از 152،210 دلار درآمد کسب کردند و 10 درصد پایین درآمد کمتر از 47،140 دلار داشتند.

 https://is.gd/5woF5Q

https://v.gd/qtmCa7

http://lnki.nl/IbBDw

shorturl.at/yCMO6

https://cutt.ly/fg3rB5R

https://bit.ly/3pvrZZr

 

:: بازدید از این مطلب : 90
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 25 آبان 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: