مشاوره فراتر از مشاوره دادن است
نوشته شده توسط : رافت

هر ساله مشاوران استخدام بهترین مشاور در تهران مدیریت در ایالات متحده بیش از 2 میلیارد دلار برای خدمات خود دریافت می كنند. 1 بیشتر این پول برای داده های غیرعملی و توصیه های ضعیف اجرا شده می پردازد .2 برای كاهش این ضایعات ، مشتریان نیاز به درک بهتری از وظایف مشاوره دارند. آنها باید از چنین مشاورانی بیشتر بخواهند ، که به نوبه خود باید یاد بگیرند که انتظارات گسترده را برآورده کنند.

این مقاله حاصل تحقیقات فعلی درباره مشاوره موثر ، از جمله مصاحبه با شرکا و افسران پنج شرکت معروف است. این امر همچنین ناشی از تجربه من در نظارت بر مشاوران ابتدایی و از مکالمات و ارتباطات زیادی است که با مشاوران و مشتریان در ایالات متحده و خارج از کشور داشته ام. این تجربیات من را به سمت پیشنهاد ابزاری برای روشن کردن اهداف مشاوره مدیریت سوق می دهد. وقتی شفافیت در مورد هدف وجود داشته باشد ، احتمالاً هر دو طرف روند نامزدی را به طور رضایت بخشی اداره می کنند.

سلسله مراتب اهداف
مشاوره مدیریت شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها است و بسیاری از شرکت ها و اعضای آنها اغلب این شیوه ها را کاملاً متفاوت تعریف می کنند. یکی از روشهای دسته بندی فعالیتها از نظر تخصص تخصصی (مانند تجزیه و تحلیل رقابتی ، استراتژی شرکت ، مدیریت عملیات یا منابع انسانی) است. اما در عمل ، به همان اندازه تفاوت در این دسته ها وجود دارد.

رویکرد دیگر مشاهده فرآیند به عنوان دنباله ای از مراحل است - ورود ، انعقاد قرارداد ، تشخیص ، جمع آوری داده ها ، بازخورد ، پیاده سازی و غیره. با این حال ، این مراحل معمولاً کمتر از آنچه اکثر مشاوران اعتراف می کنند ، گسسته است.

شاید یک روش مفیدتر برای تجزیه و تحلیل روند ، در نظر گرفتن اهداف آن باشد. وضوح در مورد اهداف مطمئناً در موفقیت یک مشارکت تأثیر دارد. در اینجا هشت هدف اساسی مشاوره آورده شده است که به صورت سلسله مراتبی مرتب شده اند (همچنین به نمایشگاه مراجعه کنید):


نمایشگاه سلسله مراتبی از اهداف مشاوره

1. ارائه اطلاعات به مشتری.

2. حل مشکلات مشتری.

3- تشخیص ، که ممکن است نیاز به تعریف مجدد مشکل داشته باشد.
4- ارائه توصیه بر اساس تشخیص.

5. کمک به اجرای راه حل های توصیه شده.

6. ایجاد یک اجماع و تعهد پیرامون اقدامات اصلاحی.

7. تسهیل یادگیری مشتری - یعنی آموزش دادن به مشتری که چگونه مشکلات مشابه را در آینده حل کند.


8. بهبود دائمی اثربخشی سازمانی.

اهداف با شماره کمتر بهتر درک و عمل می شوند و همچنین بیشتر توسط مشتریان درخواست می شود. با این حال ، بسیاری از مشاوران آرزو دارند مرحله بالاتر از هرم بیش از آنچه درگیر شده اند ، حاصل شود.

اهداف 1 تا 5 معمولاً وظایف قانونی در نظر گرفته می شوند ، گرچه برخی از بحث ها پیرامون هدف 5 است. مشاوران مدیریت كمتر به اهداف صریح 6 تا 8 صریحاً رسیدگی می كنند و مشتری های آنها به احتمال زیاد از آنها درخواست نمی كنند. اما شرکت های برجسته و مشتریان آنها شروع به دستیابی به اهداف کم تعداد از راه هایی می کنند که اهداف دیگر را نیز شامل می شود. اهداف 6 تا 8 بهتر است محصولات فرعی با اهداف قبلی در نظر گرفته شوند ، نه اهداف اضافی که فقط در صورت دستیابی به اهداف دیگر مهم می شوند. این موارد برای مشاوره موثر ضروری است ، حتی اگر به عنوان اهداف صریح و مشخص در هنگام شروع نامزدی شناخته نشوند.

حرکت به سمت بالا به سمت هرم به سمت اهداف بلند پروازانه تر ، نیاز به افزایش مهارت و مهارت در روند مشاوره و مدیریت روابط مشاور و مشتری دارد. گاهی اوقات یک حرفه ای سعی می کند هدف یک نامزدی را تغییر دهد حتی اگر شیفت کاری لازم نیست. این شرکت ممکن است مرز بین بهترین کار برای مشتری و بهترین کار برای تجارت مشاور را از دست داده باشد. اما مشاوران معتبر معمولاً تلاش نمی کنند که تعاملات را طولانی کنند یا دامنه آنها را بیشتر کنند. هر کجا در هرم رابطه شروع می شود ، اولین کار خارجی این است که به هدفی که مشتری درخواست می کند ، بپردازد. در صورت نیاز ، هر دو طرف ممکن است توافق کنند که به اهداف دیگری برسند.

1. ارائه اطلاعات
شاید مهمترین دلیل جلب کمک ، کسب اطلاعات باشد. تدوین آن ممکن است شامل بررسی نگرش ، مطالعات هزینه ، مطالعات امکان سنجی ، نظرسنجی بازار ، یا تجزیه و تحلیل ساختار رقابتی یک صنعت یا تجارت باشد. این شرکت ممکن است تخصص ویژه مشاور یا اطلاعات دقیقتر و به روزتری را که شرکت می تواند ارائه دهد ، بخواهد. یا ممکن است شرکت نتواند از زمان و منابع برای توسعه داده های داخلی صرفه جویی کند.

غالباً اطلاعات خواسته مشتری است. اما اطلاعاتی که مشتری به آنها احتیاج دارد ، گاهی با آنچه از مشاور خواسته می شود ارائه دهد ، متفاوت است. یک مدیر عامل درخواست مطالعه این موضوع را که آیا هر معاون رئیس جمهور به اندازه کافی برای داشتن منشی خود کار تولید کرده است یا خیر. افرادی که با آنها تماس گرفت این پروژه را رد کردند زیرا ، آنها گفتند که او قبلاً جواب را می دانسته و به هر حال یک مطالعه گران قیمت معاونین رئیس جمهور را قانع نمی کند.

بعداً ، شریک شرکت مشاوره گفت ، "من مرتباً می پرسم: وقتی اطلاعات را بدست آوردید ، با اطلاعات شما چه کار خواهید کرد؟ بسیاری از مشتریان هرگز به این موضوع فکر نکرده اند. " غالباً مشتری فقط باید از داده های موجود موجود بهتر استفاده کند. در هر صورت ، هیچ شخص خارجی نمی تواند یافته های مفیدی را ارائه دهد ، مگر اینکه درک کند که چرا اطلاعات جستجو می شود و چگونه از آنها استفاده می شود. مشاوران همچنین باید مشخص كنند كه اطلاعات مربوطه از قبل در دسترس است.

س questionsالات ظاهراً بی پروا از هر دو طرف نباید موجب جرم شود - آنها می توانند بسیار پربار باشند. علاوه بر این ، متخصصان وظیفه دارند نیازهای اساسی مشتریان خود را کشف کنند. آنها باید به درخواست های داده به گونه ای پاسخ دهند که به آنها امکان رمزگشایی و رفع سایر نیازها را به عنوان بخشی پذیرفته شده از برنامه نامزدی بدهد.

https://v.gd/0ezOmw

https://is.gd/z3Jfps

http://lnki.nl/zyfye

shorturl.at/orzNO

https://cutt.ly/agVB0KM

https://bit.ly/2IfIS9R

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 96
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 آبان 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: