6 نکته برای بهبود تلفظ انگلیسی شما
نوشته شده توسط : رافت

هر زبان آموز انگلیسی تلفظ صحیح مصدع اوقات شما می داند که اگر می خواهیم بدانیم چگونه یک کلمه را به درستی بگوییم ، اغلب هجی کردن خیلی مفید نیست. نگاهی به این جمله بیندازید ، و کلمات را با پررنگ متمرکز کنید - آیا می دانید چگونه آنها را تلفظ کنید؟

"این مرد با کت و شلوار خاکستری خود خیلی احساس راحتی نمی کرد. او از پوشیدن لباس های هوشمند لذت نمی برد و هنگامی که آنها را می پوشید تفاوت ظریفی در شخصیت خود احساس می کرد."

در طول زمان املای انگلیسی پیشرفت چندانی نکرده است ، اما نحوه تلفظ کلمات بسیار زیاد است. این باعث می شود تلفظ زبان چالشی واقعی برای زبان آموزان باشد. اما تلفظ خوب فقط "نحوه صدا دادن کلمات و حروف" نیست. ویژگی های دیگری نیز به همان اندازه مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند ، مانند لحن صدا (نحوه تغییر صدا در حین جمله ، بالا یا پایین رفتن صدا) ، استرس (که کلمات و هجاها هنگام گفتار "وزن" بیشتری دارند) و گفتار مرتبط - چگونه وقتی کلمات در گفتار طبیعی به هم پیوند می خورند ، صدا متفاوت است. همه این ویژگی ها در تلفظ خوب نقش دارند - اما آنها را با لهجه اشتباه نگیرید.

در انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای انگلیسی زبان انواع مختلفی از لهجه ها وجود دارد ، اما می توان افراد دارای آن لهجه های مختلف را تلفظ صحیح دانست. وقتی در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید ، لازم نیست که انگلیسی یا آمریکایی به نظر برسید. تلفظ خوب به معنای درک شدن است؛ لزوماً به نظر نمی رسد که شما در نیویورک یا لندن متولد شده باشید. در حقیقت ، بسیاری از افراد بومی زبان دوست دارند انگلیسی را با لهجه اسپانیایی ، ایتالیایی یا فرانسوی صحبت کنند! بنابراین ، چگونه می توانید روی تلفظ خود کار کنید تا مردم از سراسر جهان بتوانند شما را به راحتی درک کنند ، حتی اگر لهجه مادری خود را حفظ کنید؟ در اینجا شش نکته مهم برای تمرین و تکمیل تلفظ خود آورده شده است.

1 - گوش کن! گوش دادن به نمونه هایی از گفتار اصیل بارزترین روش برای بهبود تلفظ شماست. روش های زیادی برای این کار وجود دارد - تماشای یک فیلم در نسخه اصلی آن ، گوش دادن به پادکست های مربوط به موضوعی که به زبان انگلیسی شما را دوست دارد (می توانید برنامه پادکست انگلیسی انگلیس را در اینجا امتحان کنید) ، حتی گوش دادن به موسیقی نیز می تواند کمک کند. سعی کنید به لحنی که مردم از آن استفاده می کنند توجه کنید. با سایه زدن می توانید به این موارد اضافه کنید. سایه زدن به معنای گوش دادن به یک جمله یا عبارت کوتاه است ، و سپس تکرار آن پس از آن ، تلاش برای تقلید از اصوات ، لحن و استرس کلمه و مشاهده نحوه حرکت دهان و زبان هنگام صحبت.

2. خودتان را ثبت کنید. هنگامی که سایه زدن را تمرین کردید ، می توانید خود را در حال صحبت ضبط کنید - یا عبارت کوتاهی را که گوش داده اید تکرار کنید ، یا یک کار طولانی تر از کتاب را مانند توصیف تصویر انجام دهید. صداها را که با آنها مشکل دارید دوباره گوش کنید و یادداشت کنید - این کلمات / اصوات را به آرامی تمرین کنید و سپس دوباره خود را ضبط کنید. آیا می توانید بهبودی را مشاهده کنید؟

3. نمودار واج شناختی را بشناسید. الفبای آوایی بین المللی (IPA) نمایشی بصری از صداهای مختلف است. این ممکن است عجیب به نظر برسد و ممکن است احساس کند شما یک زبان کاملاً جدید یاد می گیرید ، اما واقعاً می تواند به شما در تلفظ کمک کند. همه فرهنگ های لغت دارای آوایی از کلمات هستند تا بدانید چگونه آنها را تلفظ کنید. این برای زبان انگلیسی بسیار مفید است زیرا همانطور که قبلاً دیدیم ، هجی کردن انگلیسی همیشه با تلفظ آن مطابقت ندارد. در مورد حروف "ough" در کلمات "هر چند" ، "از طریق" ، "سخت" ، "باید" فکر کنید. حدس زدن چگونگی گفتن این کلمات بدون کمکی غیرممکن است.

به نمودار آوایی شورای انگلیس نگاهی بیندازید (به پیوند بالا مراجعه کنید) یا برنامه Sounds Right را بارگیری کنید. می توانید روی واج های مختلف کلیک کنید و به صدای آنها گوش دهید. این می تواند به شما کمک کند تفاوت های بین صداهای مشابه را بشنوید.

4. از فرهنگ لغت استفاده کنید. علاوه بر فرهنگ لغت چاپی که رونویسی آوایی یک کلمه را به شما می دهد ، تعداد زیادی فرهنگ لغت آنلاین وجود دارد که می توانید روی کلمه صحبت شده کلیک کرده و گوش دهید. یکی از موارد خاص بسیار خوب howjsay است - حتی نام این وب سایت راهنمای مفیدی در مورد نحوه تلفظ سوال رایج "چگونه می گویید ..." است. به روشی طبیعی این یک منبع عالی برای بررسی چگونگی صدای کلمات جدید است.

5. مقداری ورزش کنید! زبانهای مختلف صداهای مختلفی دارند و دهان ما با آن صداها سازگار است. ساخت برخی از اصوات از نظر جسمی برای ما بسیار دشوار است ، زیرا در زبان مادری ما وجود ندارد. درست مثل وقتی که شما در حال یادگیری یک ورزش یا حرکت رقص جدید هستید ، مهم است که دهان خود را آموزش دهید تا بداند چگونه صداهای جدیدی را شکل دهد - هرچه بیشتر تمرین کنید این کار آسان تر می شود. به عنوان مثال ، بسیاری از اسپانیایی زبانها در تفاوت بین صدای / b / و / v / مشکل دارند.

ما با اتصال لب ها به یکدیگر و سپس رها کردن ، صدای / b / را ایجاد می کنیم. صدای / v / مشابه است اما دندان های بالایی شما باید قبل از اینکه رها شوید ، لب پایین را لمس کنید. هرچه بیشتر این تمرین را انجام دهید ، راحت تر می شود - سعی کنید بگویید "من یک نوشیدنی بسیار بزرگ می خواهم لطفا"! بخش صداهای انگلیسی در سایت انگلیسی انگلیسی بی بی سی دارای انتخاب خوبی از آموزش های ویدئویی است که نحوه ایجاد متفاوت اصوات و فعالیتها برای تمرین آنها 6. جفتهای مینیمال خود را بشناسید. جفتهای مینیمال کلماتی هستند که تقریباً تلفظ دقیقاً یکسانی دارند اما با یک صدا متفاوت - مثلا کشتی و گوسفند. در "کشتی" و / i: / در "گوسفند" طول مصوت است. شنیدن این برای بسیاری از زبان آموزان دشوار است و دارای کلمات مختلفی است. اولین قدم توانایی گفتن است تفاوت بین صداها هنگام شنیدن آنها ، آنها می توانید در اینجا به چند جفت معمول گوش دهید - آیا تفاوت را می شنوید؟ آیا می توانید صداهای مختلف را خودتان ایجاد کنید؟

سرانجام ، اگر هنوز در تلفظ اشتباه می کنید ، احساس بدی نداشته باشید - انگلیسی بسیار مشهور است. از سال 1922 ، یک زبان آموز هلندی شعر بسیار طولانی در مورد مشکلات تلفظ انگلیسی به نام "هرج و مرج" نوشت - ممکن است هرج و مرج باشد ، اما با تمرین قطعاً بهتر می شود!

 https://is.gd/6jjuZl

https://v.gd/Absf10

http://lnki.nl/U0ke6

shorturl.at/gpAW1

https://cutt.ly/6gOuKDa

https://bit.ly/323sbFc

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 114
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 11 آبان 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: