راهنمای خرید بریس و ارتقاء دهنده ارتودنسی
نوشته شده توسط : رافت

گزینه های مختلف زیادی برای بریس وجود دارد ، اما یک پزشک خوب کلید موفقیت است.
زن جوان با بندهای ارتودنسی
کارینا بری
کارینا بری
آخرین بروزرسانی: 12 مه 2020
براکت برای رفع طیف وسیعی از دندانها و نیش بی نظمی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما علیرغم بازاریابی بازاریابی ، همه انواع بریس برای همه مناسب نیست - برخی از مشکلات بهتر از سایرین را برطرف می کنند.

متخصص ارتودنسی شما به بهترین شکل ممکن است تا مشخص شود چه چیزی و چه چیزی برای شما مؤثر نیست ، اما در این مقاله تفاوت بین براکت های سنتی و پرانتزهای سیم و ترازهای تمیز و همچنین جوانب مثبت و منفی دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست را برای درمان توضیح می دهیم.

در این صفحه:

قیمت پرانتز چقدر است؟
انواع پرانتز
دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست
راهنمای خرید vp
با عضویت CHOICE باهوش تر بخرید
بهترین مارک ها را پیدا کنید
از مجریان ضعیف خودداری کنید
وقتی کارها اشتباه پیش آمد ، کمک بگیرید
به CHOICE بپیوندید
یا بیشتر بیاموزید
آیکون پوشش بیمارستان
به دنبال صرفه جویی در بیمه درمانی هستید؟
ما به شما کمک می کنیم پوشش را مقایسه کنید و پس انداز مورد نیاز خود را پیدا کنید.

بیمه درمانی را با هم مقایسه کنید
قیمت پرانتز چقدر است؟
بستگی به این دارد که کدام نوع پرانتزی که انتخاب می کنید برای شما مناسب است. در اینجا طیف وسیعی از قیمتهایی که می توانید در آن جستجو کنید وجود دارد

ما در مقاله زیر بیشتر در مورد سبک متفاوت بندها توضیح می دهیم.

نوع بریس محدوده قیمت
پرانتزهای فلزی (پرانتزهای سنتی) 5500 - 8000 دلار
بریس سرامیکی 6000 - 9000 دلار
پاک کننده تراز (Invisalign ، ClearCorrect ، ClearPath) 4500 - 9500 $
بریس های زبانی (ناشناس ، هارمونی) 9000 تا 12،000 دلار
سفارش دهنده پست الکترونیکی از SmileDirectClub 2500 - 2775 $
رفع سریع (ارتودنسی کوتاه مدت ، FastBraces ، لبخند زدن ، لبخند شش ماه) برای دندانهای "شش اجتماعی" 3500 - 6000 $
انواع پرانتز
براکت ها و نوع سیم بندها
براکت های سنتی و پرانتزهای سیم به صورت فلزی یا سرامیکی در دسترس هستند.

براکت و سیم
پرانتزهای متعارف از مسیرهای قطار قدیمی فلز بسیار طولانی شده اند. برای مثال ، براکت ها (بیت هایی که روی دندان های شما می چسبد) کوچکتر هستند ، می توان از استیل ضدزنگ ، تیتانیوم یا سرامیک ساخته شده و از جنس نقره ، طلا ، شفاف یا رنگ دندان باشد. براکت های استنلس استیل اقتصادی ترین گزینه است.

سیمهایی که در نهایت دندانها را به سمت تراز می کشانند معمولاً از آلیاژ تیتانیوم یا استیل ضدزنگ ساخته می شوند. همانند براکت ها ، آنها همچنین می توانند از جنس دندان باشند و باعث می شوند کمتر دیده شوند (و گرانتر باشند)

سیستم های مختلفی برای نگه داشتن سیم وجود دارد. متداول ترین ، به اصطلاح "لوازم جانبی لبه دار ثابت" شامل اتصالات سیم یا باند های الاستیک کوچک - موجود در رنگین کمان از گزینه های رنگی - است که سیم را درون یک شکاف در هر براکت ایمن می کند.

بریس خود چسباننده
یک جایگزین ، یک بریس خود در حال اتصال است که در آن براکت ها از طریق یک درب بهار به کانال دسترسی دارند - سیم از طریق این کانال ها عبور می کند. خود براکت ها کوچکتر هستند و ظاهر آنها نسبت به سیستم باند الاستیک کمتر آشکار است و در نسخه های رنگی نقره ای یا شفاف عرضه می شوند. هواداران می گویند که اصطکاک کمتر در سیم باعث می شود با کمتر مراجعه به متخصص ارتودنسی سریعتر کار کند ، اگرچه این ادعاها توسط شواهد علمی مورد تأیید نیست.

احتمالاً هرگز یک نوع درمانی وجود نخواهد داشت که بهتر از دیگری باشد ، زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارد که تصریح می کند که برای هر بیمار بهتر خواهد بود.

دکتر رابی شوارتز ، سخنگوی ارتودنتیکس استرالیا
دکتر رابی شوارتز ، سخنگوی متخصص ارتودنسی و ارتودنتیکس استرالیا ، می گوید شواهد اندکی وجود دارد که نشان دهد هر مارک یا سیستم بریس ثابت نسبت به دیگری بهتر است ، و نه اینکه فن آوری براکت های به کمک کامپیوتر از سایر روش ها بهتر است.

وی می گوید: "احتمالاً هرگز یک نوع درمانی وجود نخواهد داشت که بهتر از دیگری باشد ، زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارند که بیانگر بهترین گزینه برای هر بیمار هستند."

هزینه: پرانتزهای فلزی (پرانتزهای سنتی): 5500 - 8000 دلار؛ بریس های سرامیکی: 6000 - 9000 دلار

نوع پرانتز را پاک کنید
ترازهای شفاف برای مشکلات خفیف تا متوسط ​​با شلوغی و تراز کردن بهترین هستند.

پاک کننده تراز (Invisalign ، ClearCorrect ، ClearPath)
تعداد کمی از مارک های تراز تمیز وجود دارد که برای سهم بازار در استرالیا رقابت می کنند ، اما احتمالاً Invisalign بهترین شناخته شده است.

Invisalign در سال 1999 به بازار آمد و بزرگسالان را با قول صاف كردن دندانها بدون بند ، هدف قرار داد. طبق گفته این شرکت ، بیش از شش میلیون نفر در سراسر جهان از درمان Invisalign استفاده کرده اند. این مجموعه از یک قالب پلاستیکی شفاف تشکیل شده است - به محافظان باریک فکر کنید - که حدود 22 ساعت در روز پوشیده می شوند.

این روش شامل گرفتن تصاویر سه بعدی از دندانهای شما در شروع درمان و محاسبه مراحل مورد نیاز برای حرکت تدریجی دندان های شما به سمت آخرین موقعیت مورد نظر شماست. سپس برای هر مرحله قالبهای خاصی ساخته می شوند. تعداد مراحل بستگی به میزان حرکت لازم دارد.

شما حدود دو هفته یک ست می پوشید ، سپس به مجموعه بعدی تغییر دهید. هر مجموعه دندان های خود را به آرامی به سمت موقعیت مورد نظر خود حرکت می دهد. نقاط ضمیمه - برجستگی های پلاستیکی به دندان روی دندان های شما - ممکن است برای کمک به تراز وسایل نقلیه بهتر به دست بیایند ، و "دکمه ها" برای نگه داشتن نوارهای الاستیک نیز ممکن است لازم باشد.

ترازهای سفارش پستی
همچنین ممکن است وسوسه شوید که با هزینه های به اصطلاح سفارش دهنده های سفارش پستی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. SmileDirectClub یکی از شدیدترین تبلیغات شده است. این ترازهای شفاف به طور مستقیم به مصرف کنندگان فروخته می شوند ، یعنی هیچ مشاوره یا بررسی حضوری توسط متخصص ارتودنسی صورت نمی گیرد. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها در مقاله ما بخوانید آیا کیت های صاف کننده دندان خانگی SmileDirectClub کار می کند؟

شوارتز هشدار می دهد که اگرچه هزینه پایین و راحتی ظاهری ممکن است در مقایسه با درمان ارتودنسی سنتی جذاب به نظر برسد ، اما این نوع برنامه های DIY می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی در دندانپزشکی شود. آنها شامل آسیب دائمی به دندان ها ، لثه ها ، مفاصل فک یا فک می شوند که می تواند منجر به درمان گران شود.

این نوع برنامه های DIY می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی در دندانپزشکی از جمله آسیب دائمی دندان ها ، لثه ها ، مفاصل فک یا فک شود

"شرکت های ارائه دهنده محصولات ارتودنسی با مصرف مستقیم به مصرف کننده نسبتاً جدید برای استرالیا هستند اما چندین سال در ایالات متحده فعالیت می کنند ، جایی که مورد انتقاد شدید مصرف کنندگان و گروه های صنعتی به دلیل امیدبخش و تحویل بیش از حد نتایج درمانی قرار گرفته اند. "می گوید شوارتز.

"ما اکنون می بینیم که ارتودنتیست ها شروع به گزارش مواردی از این دست می کنند ، و ما فقط انتظار داریم که اگر مصرف کنندگان به هشدارهای مربوط به این محصولات توجه نکنند ، این مورد افزایش یابد."

بیشتر بخوانید: آیا کیت های صاف کردن دندان خانگی SmileDirectClub کار می کند؟

بریس های زبانی در داخل دندان ها
بریس های زبانی در پشت دندان ها پنهان است و همچنین از بریس های معمولی گران تر است.

پرانتزهای زبانی (ناشناس ، هارمونی)
پرانتزهای زبانی به عنوان نهایی در پرانتزهای غیرمشکل ، به سطوح داخلی دندان وصل می شوند. آنها معمولاً از بریس در قسمت بیرونی دندان گرانتر هستند و قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی بیشتر طول می کشد ، زیرا تنظیمات مطبوع تر هستند. اشکال اصلی این است که آنها نسبت به پرانتزهای خارجی کمی کارآمد تر هستند ، تمیز کردن دندان ها را سخت تر می کنند ، می توانند زبان را تحریک کنند و همچنین می توانند بر گفتار تأثیر بگذارند (اگرچه این امر معمولاً موقتی است تا اینکه عادت کنندگان از آنها عادت کنند).

هزینه: 9000 - 12،000 دلار

رفع سریع (ارتودنسی کوتاه مدت ، FastBraces ، لبخند زدن ، لبخندهای شش ماهه)
سیستم های بریس وجود دارد که ادعا می شود سریعتر - و هزینه کمتری - نسبت به پرانتزهای معمولی دارند ، شاید به دلیل سیم ها یا براکت های "ویژه" آنها. این سیستم ها می توانند توسط دندانپزشکان عمومی و همچنین ارتودنتیست ها ارائه شوند.

شوارتز اظهار داشت كه آنها می توانند به صاف كردن شش دندان جلو - به اصطلاح "شش اجتماعی" كمك كنند ، اما برای رفع مشكلات نیش نمی توان از آنها استفاده كرد. اگر فقط دندانهای صاف می خواهید خوب است ، اما در دست یک پزشک ماهر می توانید نتایج مشابه و سریع تری را با سایر محصولات بدست آورید.

شوارتز هشدار می دهد: "همچنین ممکن است مشکلات دندانپزشکی طولانی مدت مانند نیش ناپایدار و ناراحت کننده ، دندان های جلوی بیش از حد بیرون زده ، عدم تعادل عضلات و فک و مفاصل ، ساییدگی ناهموار دندان و رکود لثه وجود داشته باشد."

از دیگر روشهای سرعت بخشیدن به درمان ، استفاده از دستگاههایی است که لرزش می کند یا از نور درمانی سطح پایین برای تسریع در شکستن استخوان و تغییر شکل استفاده می کند. کارشناسان می گویند که ممکن است کار کنند ، اما هنوز هیچ مدرک خوبی در دست نیست.

هزینه: $ 3500 - 6000 $ برای "اجتماعی شش"

نگهداری بعد از درمان ارتودنسی
پس از خاموش شدن پرانتز ، برای حفظ نتایج ، حتماً باید نگهدارنده بپوشید. این ممکن است یک نگهدارنده ثابت باشد ، با یک سیم متصل به پشت دندان شما ، یا یک نگهدارنده قابل جابجایی. اگر قابل جدا شدن باشد ، ابتدا باید آن را به صورت تمام وقت بپوشید ، فقط در شب ، شاید در هر شب یا هفته ای یک بار به آن برگردید.

بیشتر بخوانید: آیا باید از بیمه درمانی برای بریس استفاده کنید؟

دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست
ارتودنتیست ها دندانپزشکان متخصصی هستند که بالاتر از مدرک دندانپزشکی ، دارای مدرک دانشگاهی دیگری در ارتودنسی هستند ، یاد می گیرند که چگونه تشخیص ، جلوگیری و درمان بی نظمی های صورت برای تراز کردن دندان ها و فک ها را انجام دهند.

اما این بدان معنا نیست که شما باید به طور خودکار متخصص ارتودنسی را برای معالجه خود انتخاب کنید - شما باید حرفه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

مزایای مراجعه به دندانپزشک
این روزها دندانپزشکان بیشتر و بیشتر در حال ارائه درمان ارتودنسی هستند. یک دلیل این است که به نظر نمی رسد سیستم هایی مانند ترازهای روشن یا برخی از درمان های سریع "شش اجتماعی" چنین دانش تخصصی ارتودنسی را بخوانند.

همچنین ، بیماران می توانند به مراجعه به دندانپزشک خانوادگی مورد اعتماد خود ، در همان مراجعه نیازهای دندانپزشکی منظم خود را داشته باشند ، و شاید مقداری پول پس انداز کنند - تا زمانی که همه چیز خوب پیش برود.

مزایای مراجعه به متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی سال 99
مزایای مراجعه به دندانپزشک برای بریس های ارتودنسی چه فایده ای دارد ، منصفانه است که بگوییم مراجعه به متخصص ارتودنسی چندین مزیت اساسی را ارائه می دهد:

 

 

https://v.gd/D3QQzK

https://is.gd/0WmXPf

https://esee.ly/lwk5sy

http://lnki.nl/lLa6P

https://u.to/vnduGQ

https://bit.ly/3ho9OAj

 

 

 

 

 

 

 

 

:: بازدید از این مطلب : 186
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 2 شهريور 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: