نوشته شده توسط : رافت

انواع مختلفی از بریس ها وجود دارد که می توانید هزینه مناسب ارتودنسی انتخاب کنید - اگرچه هر یک از آنها به شدت کار شما بستگی دارد. آنها عبارتند از:

بریس های سیمی فلزی
بریس های سیمی سرامیکی
بریس های زبانی
بریس های فلزی دیگر
بریس های شفاف
با متخصص ارتودنسی خود در مورد گزینه های ذکر شده و اینکه کدام یک واجد شرایط هستید صحبت کنید. هزینه هر نوع بریس متفاوت است ، بنابراین مطمئن شوید که گزینه های خود را با متخصص ارتودنسی در میان می گذارید.

برای جزئیات بیشتر در مورد هر کدام ، به انواع بریس های ذکر شده در زیر مراجعه کنید:

بریس های سیمی فلزی
شما احتمالاً با بریس های سیمی فلزی که هنوز هم متداول ترین نوع بریس ها هستند بیشتر آشنا هستید. بریس های سیمی فلزی از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. براکت ها روی دندان ها ثابت یا پیوند خورده اند ، در حالی که سیم با اتصالات الاستیک ساخته شده از لاستیک محکم می شود.

بریس های سیمی سرامیکی
اینها تقریباً شبیه بریسهای فلزی سنتی هستند. تفاوت این است که بریس های سیمی سرامیکی دارای براکت ها و سیم های پلاستیکی شفاف هستند ، بنابراین آنها به اندازه قابل توجه نیستند و با رنگ دندان های شما مطابقت دارند. همچنین پیوندهای کشسان واضحی خواهید داشت. گرچه از نظر زیبایی جذابیت بیشتری دارند ، اما این بریس ها در مقایسه با بریس های فلزی به راحتی شکسته می شوند و معمولاً حدود 1000 تا 2000 دلار بیشتر هزینه دارند.

پرانتزهای زبانی
این بریس ها در قسمت پشتی (سطح زبان) دندان ها قرار می گیرند و به راحتی دیده نمی شوند. بریس های لینگوال همچنین یک فواید آرایشی نیز دارند اما معمولاً مدت زمان درمان را طولانی می کنند.

سایر مهاربندهای فلزی
برای افرادی که آلرژی به نیکل دارند ، می توان از براکت های روکش طلا یا تیتانیوم استفاده کرد.

مهاربندها را پاک کنید
این بریس ها که بیشتر با نام Invisalign شناخته می شوند ، از پلاستیک شفاف و بدون براکت یا سیم نشسته بر روی دندان ساخته می شوند. آنها تقریباً مانند نگهدارنده های شفاف هستند ، با این تفاوت که Invisalign برای تنظیم مجدد دندان های شما طراحی شده است. با این حال ، همه افراد واجد شرایط این موارد نیستند. همه اینها به شرایط دهان و نوع کار شما برای رفع مشکل بستگی دارد. علاوه بر این ، بیشتر برنامه ها تخفیف در Invisalign را ارائه نمی دهند زیرا یک تغییر زیبایی محسوب می شود.

چرا به بریس نیاز دارم؟
دندانپزشکان به چند دلیل بریس را توصیه می کنند:

اوربایت
کراس بایت
بیرون زدگی دندان ها
ازدحام جمعیت
مشکلات فاصله
عدم تطبیق خطوط میانی دندان
در زیر ، در مورد هرکدام کمی بیشتر توضیح خواهیم داد تا به شما کمک کنیم درک کنید چرا ممکن است برای وضعیت خود به بریس نیاز داشته باشید. اما اول ، ممکن است به درک آنچه باعث ایجاد نیش خوب می شود کمک کند.

گزش طبیعی چیست؟
در یک گزش طبیعی ، دندان های بالا باید کمی خارج از دندان های پایین در جلو و عقب و دو طرف دهان قرار بگیرند. دندانهای جلویی بالا و دندانهای جلویی پایین باید تراز شوند.

دلایلی که ممکن است به بریس نیاز داشته باشید
اوربایت
وقتی دندان های جلویی فوقانی به دلیل ناهنجاری های اسکلتی روی دندان های جلویی پایین کشیده می شوند. بر خلاف اورجت (که معمولاً به آن دندان باک می گویند) ، این عدم انطباق در درجه اول به دلیل رشد نکردن فک بالا یا فک پایین رشد نکرده است. این باعث می شود که گاهی دندان های جلویی پایین در سقف دهان فرد گاز بگیرند.

کراس بایت
جایی که دندان های بالایی درون دندان های پایین قرار می گیرند. کراس بایت می تواند بر روی فک و دندان شما تأثیر منفی بگذارد. در صورت عدم کنترل ، فک شما می تواند به یک طرف تغییر مکان داده و لایه خارجی مینای دندان شما ساییده شود (زیرا دندان ها به طور غیر طبیعی روی دندان های دیگر قرار می گیرند).

اورجت
برآمدگی دندانهای جلویی فوقانی. همچنین به عنوان دندان باک شناخته می شود. این شرایط در درجه اول یک همپوشانی افقی است. کسانی که دچار گاز گرفتگی بیش از حد هستند بیشتر در معرض خطر شکستگی دندان و آسیب دیدگی دندان قرار دارند.

ازدحام جمعیت
وقتی دندان های شما زیاد باشد و فضای کافی در دهان نباشد. اغلب ، دندان ها برای تلاش برای جا انداختن به یکدیگر فشار می آورند و باعث کج شدن دندان می شوند.

بچه هایی که دندان های شلوغ دارند

معمولاً دندانپزشکان برای بچه های جوانی که دندانهایشان شلوغ است ، بریس را برای ایجاد جای دندانهایی که هنوز از لثه بیرون نزده اند ، توصیه می کنند.

بزرگسالان با دندانهای شلوغ

در بزرگسالان ، ازدحام جمعیت ممکن است به یکی از دو گزینه نیاز داشته باشد:

براکت ها برای صاف کردن هر دندان کج قرار داده می شوند ، که اغلب می تواند با دندان های شلوغ اتفاق بیفتد.

دندان ها کشیده می شوند تا دندان های شما جا باز کند. پس از بهبود دهان ، بریس ها برای صاف کردن دندان های باقیمانده قرار می گیرند.
مشکلات فاصله
مشکلات فاصله می تواند نتیجه از دست دادن دندان ها باشد ، اما همچنین می تواند به سادگی یک مسئله زیبایی شناختی باشد.

عدم تطبیق خطوط میانی دندانپزشکی
گاهی اوقات گزش کمر فرد ، همانطور که باید با گزش بالا مطابقت ندارد. این می تواند بر روی فک و عملکرد صحیح دندان تأثیر منفی بگذارد.

نتیجه
خواه نیاز به صاف كردن دندان ها و هم تراز كردن بایت خود داشته باشید ، حالا می توانید با اطمینان از آنچه در مورد سلامت دندان شما اتفاق می افتد و انتظارات شما در ماه های آینده با اطمینان به دندانپزشك و ارتودنسی مراجعه كنید.

اگر بیمه دندانپزشکی ندارید ، به منابع زیادی مانند برنامه های پس انداز دندان فکر کنید. جستجوی آنلاین گزینه های متعدد و صحبت با دندانپزشک می تواند گزینه های دیگری برای شما فراهم کند و به شما کمک کند تا پرداخت هزینه بریس ها مقرون به صرفه تر باشد.

https://is.gd/ve465o

https://v.gd/Y3sx6P

http://lnki.nl/PuK5H

shorturl.at/dlEQX

https://cutt.ly/Pgbo7Zv

https://bit.ly/31STsKz:: بازدید از این مطلب : 162
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 2 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

اگر کودک شما بیش از 7 سال دارد ، برای معاینه دیر نیست. در صورت نیاز به متخصص ارتودنسی در قم برای درمان  ، به خاطر داشته باشید که بسیاری از بیماران ، بسته به رشد فیزیولوژیکی و نیازهای درمانی ، درمان را از 9 تا 16 سالگی آغاز می کنند. متخصصان ارتودنسی معمولاً قادر به درمان موفقیت آمیز بیشتر شرایط هستند.
آیا باید صبر کنیم تا به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم تا زمانی که کودک من تمام دندان های دائمی خود را داشته باشد؟
خیر ، انتظار تا آمدن تمام دندانهای دائمی یا تقریباً کامل شدن رشد صورت ، می تواند اصلاح برخی از مشکلات ارتودنسی را دشوارتر کند. بعضی از چیزها را نمی توان به دست آورد وقتی صورت و فک رشد نمی کند.
چه کسی درمان ارتودنسی را انجام می دهد؟
ارتودنتیست ها متخصص مراقبت های ارتودنسی هستند ، اما برخی از دندانپزشکان عمومی و دندانپزشکان کودکان درمان ارتودنسی را ارائه می دهند. مانند دندانپزشکان عمومی و کودکان ، متخصصان ارتودنسی از دانشکده دندانپزشکی فارغ التحصیل می شوند. برخلاف دندانپزشکان عمومی و کودکان ، کسانی که مایل به ارتودنسی هستند باید پس از دانشکده دندانپزشکی تحصیلات خود را ادامه دهند و یک دوره دو تا سه ساله در ارتودنسی را با موفقیت در یک دوره دستیاری ارتودنسی معتبر گذرانند. این آموزش های اضافی آنها را به عنوان متخصص ارتودنسی و ارتوپدی دندان مصنوعی واجد شرایط می کند. به عنوان متخصص ، متخصصان ارتودنسی دامنه عمل خود را فقط به ارتودنسی محدود می كنند. متخصصان ارتودنسی با توجه به تحصیلات و دامنه عمل به عنوان متخصصانی که از مهارت و تجربه لازم برای لبخند سالم و زیبا به کودک شما برخوردارند ، دارای شرایط منحصر به فردی هستند.
آیا دندانپزشک من متخصص ارتودنسی است؟
اگر دندانپزشک شما عمل خود را به ارائه فقط درمان ارتودنسی (پیشگیری ، تشخیص و درمان بی نظمی های صورت و دندان) محدود می کند و عضوی از انجمن ارتودنتیست های آمریکا است ، در این صورت وی یک متخصص ارتودنسی است.

اگر دندانپزشک شما خدمات عمومی دندانپزشکی مانند تمیز کردن ، پر کردن و مدیریت کلی را برای حفظ یا بازیابی سلامت دهان و دندان ارائه می دهد ، پس او احتمالاً متخصص ارتودنسی نیست.

برای یافتن محل ارتودنتیست های AAO از ارتودنتیست استفاده کنید. AAO فقط ارتودنتیست های دارای آموزش را به عنوان عضو می پذیرد.
آیا ارتودنتیست های دارای مجوز تخته وجود دارد؟
آره. این متخصصان ارتودنسی امتحانات صدور گواهینامه تخصصی ارتودنسی آمریکا را به پایان رسانده اند. ارتودنسی های دارای مجوز تخته به عنوان دیپلمات های انجمن ارتودنسی آمریکا شناخته می شوند. انجمن ارتودنسی آمریکا تنها هیئت تأیید تخصص ارتودنسی است که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا شناخته شده است. صدور گواهینامه برد برای متخصصان ارتودنسی داوطلبانه است.

در کانادا ، متخصصان توسط کالج سلطنتی دندانپزشکان کانادا (RCDC) تأیید می شوند. همه متخصصان در کانادا باید استانداردهای تعیین شده توسط RCDC را داشته باشند تا بتوانند خود را متخصص بنامند.
اگر دندانپزشک من بگوید که می تواند پرانتزهای کودک من را انجام دهد چه؟
در نظر گرفتن نظر دوم با متخصص ارتودنسی AAO که متخصص تشخیص ، پیشگیری و درمان مشکلات ارتودنسی است ، باشید. در حالی که برخی دستورالعمل ها در مورد ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی وجود دارد ، اما حداقل است. در برنامه رزیدنتی ارتودنسی دانشکده پس از دندانپزشکی است که ارتودنتیست ها دستورالعمل های شدیدی را برای یادگیری حرکت صحیح و ایمن دندان (ارتودنسی) و راهنمایی رشد دندان ، فک و صورت (ارتوپدی دندانپزشکی) دریافت می کنند. این سالهای اضافی مدرسه ، متخصص ارتودنسی را به متخصص در حرکت دادن دندانها و هم ترازی فکها تبدیل می کند. این تنها تمرکز تمرین آنها است.
آیا باید منتظر بمانم تا دندانپزشک فرزندم را به یک متخصص ارتودنسی معرفی کند؟
نه. والدین ممکن است اولین نفری باشند که متوجه می شوند چیزی درباره دندان یا فک فرزندشان "خاموش" است. اگر نگرانی دارید ، برای تعیین ویزیت با یک متخصص ارتودنسی AAO تماس بگیرید. بسیاری از متخصصان ارتودنسی AAO چنین چکاپ هایی را بدون هزینه و بدون هیچ گونه تعهدی انجام می دهند.
چگونه می توانم قرار ملاقات برای امتحان اولیه را تعیین کنم؟
برای یافتن یک متخصص ارتودنسی AAO در نزدیکی خود از ارتودنتیست استفاده کنید. از طریق این سرویس ، می توانید با مطب متخصص ارتودنسی AAO تماس بگیرید ، یا برای تعیین وقت چک یک ایمیل ارسال کنید.

https://v.gd/2W36pL

http://shortenerlink.com/Wectc

https://esee.ly/TYbJHq

http://lnki.nl/21GiD

https://u.to/Apv2GQ

https://bit.ly/2T4BEak

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 129
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 28 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

به عنوان یک صاحب مشاغل ، ممکن است از خود بپرسید "SEO دقیقاً چیست؟" یا "چرا به خدمات جستجوگرها نیاز دارید؟" حتی ممکن است بپرسید "SEO چگونه می تواند به وب سایت من کمک کند؟" یا "چقدر باید برای خدمات SEO پرداخت کنم؟"

خدمات متفاوت SEO سئو ما را مشاهده کنید
در WebFX ، ما اینجا هستیم تا در این س theseالات مهم به شما کمک کنیم. در این صفحه می توانید یاد بگیرید که SEO چیست ، چرا برای وب سایت ها بسیار مهم است و اینکه یک شرکت SEO مانند ما به طور معمول با خدمات SEO خود چه چیزی ارائه می دهد. این یک دوره کوتاه در جستجوگرها و هر آنچه که می تواند برای وب سایت شما انجام دهد را در نظر بگیرید! اگر ترجیح می دهید مستقیماً با یکی از کارشناسان SEO ما صحبت کنید ، می توانید با شماره تلفن 855-601-5359 با ما تماس بگیرید.

دقیقاً سئو چیست؟
SEO به معنای "بهینه سازی موتور جستجو" است. به بیان ساده ، SEO هر اقدامی است که به منظور بهینه سازی بهتر یا بهبود عملکرد وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک انجام می شود. هدف نهایی سئو معمولاً بدست آوردن یک وب سایت برای رتبه بندی در مکان # 1 در موتورهای جستجو مانند Google یا حداقل در صفحه اول است.

هر روز مشاغل بیشتری به فروش آنلاین می پردازند و رقابت برای همه دشوارتر می شود. SEO به عنوان روشی برای گفتن موتورهای جستجو مطرح شده است كه كدام وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین شایسته توجه ارزشمند خریداران و جستجوگران هستند. بدون سئو ، گوگل ممکن است فروشگاه هایی را که هیچ کس در آن ها خرید نمی کند در رتبه اول نتایج جستجو قرار دهد!

seo از عناصر زیر تشکیل شده است
SEO از بسیاری از م componentsلفه های کوچکتر تشکیل شده است ، از جمله بهینه سازی کلمات کلیدی و عبارت کلیدی ، ایجاد لینک ، بازاریابی محتوا و موارد دیگر. این همچنین شامل برخی تحقیقات گسترده برای تعیین اقدامات لازم در وب سایت ها ، و به طور خاص برای انجام آنها است. کمی پایین تر از این صفحه در حال بررسی برخی از این خدمات خاص SEO هستیم.

چرا به خدمات سئو احتیاج دارم؟
در عصر دیجیتال ما ، تقریباً همه وب سایت های موجود نیاز به بهینه سازی برای رتبه بندی بهتر دارند. اما اگر این صفحه را می خوانید ، واضح است که می خواهید بدانید چرا به خدمات SEO احتیاج دارید. بنابراین ما به شما خواهیم گفت!

به فرآیندی که هنگام جستجوی فروشنده یا تجارت جدید برای کار با آن انجام می دهید ، فکر کنید. قبل از اینکه به سادگی یکی از دفترچه تلفن را انتخاب کنید ، احتمالاً کمی تحقیق می کنید. ممکن است با چند دوست یا صاحب مشاغل تماس بگیرید و از آنها بخواهید که چه کسی را برای سرویس خاصی که دنبال آن هستید استفاده می کنند. بر اساس توصیه های آنها ، ممکن است لیست خود را به چند شرکت محدود کنید. سپس می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید ، شخصاً از مشاغل بازدید کنید یا به دنبال بررسی باشید. بر اساس همه این معیارها ، در انتخاب بهترین شرکت برای کار با خود اطمینان خواهید داشت.

باور کنید یا نکنید ، این فرایند بسیار شبیه چگونگی تصمیم گیری موتورهای جستجو برای انتخاب وب سایت هایی است که از نظر جستجوی خاص جایگاه بالایی را کسب می کنند. آنها فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرند ، از جمله کیفیت وب سایت ، محبوبیت و رضایت کاربر. بدون فاکتورهای ذکر شده در بالا ، در انتخاب مشاغلی برای کار با آن مشکل خواهید داشت - و بدون سئو ، گوگل در انتخاب وب سایت برای رتبه # 1 مشکل دارد.

seo سیگنال هایی را به موتورهای جستجو می فرستد و وب سایت شما را به بالای نتایج جستجو هدایت می کند
بنابراین ، پاسخ کوتاه این است که شما به خدمات جستجوگرها احتیاج دارید زیرا این خدمات به شما در ارسال سیگنال های مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند و وب سایت شما را با بالابردن لیست نتایج در رتبه اول قرار می دهد.

زمان افزایش فروش شما
لیست طولانی خدمات ما به شما کمک می کند تا در صنعت خود موج بزنید و معیارهایی را که بیشترین اهمیت را دارند - مانند فروش - افزایش دهید.


در 5 سال گذشته ، بیش از 9 میلیون معامله را در سراسر مشتری انجام داده ایم.
یک پیشنهاد بگیرید
یک شرکت خدمات جستجوگرها چه کاری می تواند انجام دهد؟
شرکتی که بهینه سازی وب سایت را ارائه می دهد می تواند کارهای مختلفی انجام دهد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید ، رتبه بندی خود را بهبود بخشید ، وب سایت خود را برای عملکرد بهتر بهینه سازی کنید ، به شما در ایجاد محتوا و موارد دیگر کمک کنید هر متخصص و شرکت سئو در ارائه و میزان هزینه خود و نتیجه ای که برای مشتریان خود تضمین می کنند کمی متفاوت است.

در اینجا برخی از اطلاعات مربوط به خدماتی است که یک شرکت سئو مانند WebFX می تواند به شما ارائه دهد. اگرچه اینها همه خدماتی نیست که بتوانیم ارائه دهیم ، اینها مهمترین اقداماتی است که هنگام کار با مشاغل به عنوان شریک بازاریابی اینترنتی آنها انجام می دهیم.

 

https://v.gd/olvUFx

http://shortenerlink.com/CMUgz

https://esee.ly/u4OseM

http://lnki.nl/cvdly

https://u.to/sFD0GQ

https://bit.ly/3lQhjC2

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 281
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 27 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

یک اشتباه رایج متخصص سئو که مردم هنگام جستجوی متخصص سئو در سنگاپور مرتکب می شوند این است که از Google به عنوان فیلتر استفاده می کنند.

  

سردرگم؟ بگذارید در زیر توضیح دهم اما ابتدا بگذارید توضیح دهم سئو چیست؟

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیندی برای افزایش میزان مراجعه به سایت از موتورهای جستجو است. از این رو ، یک متخصص سئو کسی است که تخصص وی (بازاریابی اینترنتی) در بازدید بیشتر وب سایت ها از موتورهای جستجو ، مانند گوگل ، یاهو و بینگ است.


مردم معمولاً منطقی به ظاهر غیر قابل انکار دارند که یک متخصص سئو باید قادر به رتبه بندی وب سایت خود باشد.


و این در اکثر موارد درست است ، اما یک چیز جالب وجود دارد.

 

در حالی که یک متخصص SEO خوب باید بتواند وب سایت خود را حداقل برای برخی از کلمات کلیدی مرتبط با SEO رتبه بندی کند ، اما هر متخصص وقت ندارد که بر روی وب سایت خود تمرکز کند.


استعدادهای برتر سئو برای کار در وب سایت های خود بسیار شلوغ هستند. آنها معمولاً مراجعات زیادی از مشتریان فعلی خود می گیرند. به علاوه ، بیشتر مشتریان آنها به طور مداوم به آنها تکرار می کنند.

 

بنابراین آنها به سختی وقت می گیرند تا وب سایت خود را بهینه کنند. همچنین ، آنها بندرت به دنبال مشتریان جدید می گردند.


پس آن برای تو به چه معناست؟


آژانس های جستجوگرها یا شرکت های سئو که رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مانند "بهترین سئو در سنگاپور" دارند لزوما بهترین نیست.


همانطور که گفته شد ، شما همچنین می توانید متخصصان سئو را پیدا کنید که در هر دو امتیاز امتیاز کسب کنند. ما چند آژانس سئو می شناسیم که خدمات بازاریابی SEO خوبی ارائه می دهند و همچنین رتبه بالاتری در Google دارند.

 

اما شرکت ها و آژانس های سئو مانند آنها بسیار اندک هستند.


بنابراین چگونه می توانید بهترین متخصص SEO یا یک متخصص مناسب برای تجارت خود را پیدا کنید؟


بگذارید بفهمیم

1. برای کمپین سئو خود یک هدف هوشمند تنظیم کنید


SMART مخفف کلمات خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و با زمان است. فقط گفتن "من می خواهم ترافیک ارگانیک بیشتری به وب سایت خود بیاورم" کافی نیست. این واقعیت که شما قصد استخدام یک متخصص SEO در سنگاپور را دارید ، نشان می دهد که شما می خواهید بازدید بیشتری داشته باشید.
س importantال مهم این است که شما دقیقاً از متخصص سئو سایت به چه چیزی نیاز دارید. تعیین دقیق نیازهای SEO شما اولین قدم است. اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید برای SMD خود هدف SMART تعیین کنید ، س yourselfالات زیر را از خود بپرسید.

چرا می خواهید SEO انجام دهید؟
آیا می دانم رقبای من سئو می کنند؟
سئو چگونه باید به اهداف فروش و درآمد شما کمک کند؟
چه کانال هایی در حال حاضر بیشترین بازدید را به وب سایت شما دارند؟ چه کانال هایی پتانسیل استفاده نشده دارند و آیا SEO یکی از آنهاست؟
به صورت روزانه یا ماهانه به چه میزان ترافیک نیاز دارید؟ آیا به دلیل اینکه وب سایت من در صفحه اول Google یافت نمی شود ، فروش خود را از دست می دهم؟
چه مدت می خواهید کمپین SEO خود را ادامه دهید؟
عملکرد سئو وب سایت شما در حال حاضر چگونه با رقبای شما مقایسه می شود؟
آیا به ترافیک گروه خاصی احتیاج دارید؟
آیا می فهمم که SEO یک استراتژی بازاریابی است که نسبت به کانالهای بازاریابی دیگر مانند تبلیغات پولی Google و Facebook بازدهی بالاتری دارد اما برای دیدن نتایج در مقایسه با بقیه زمان بیشتری لازم است.

می توانید با ایجاد یک چک لیست SEO شروع کنید. به عنوان مثال ، این چک لیست از Moz می تواند نقطه شروع خوبی باشد.


هدف در اینجا شناسایی نقاط قوت و ضعف وب سایت شما ، با توجه به سئو است.


هنگامی که نقاط ضعف خود را شناختید ، می توانید یک متخصص SEO پیدا کنید که در آن زمینه تخصص دارد. به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که وب سایت شما پیوندهای داخلی و خارجی را خراب کرده است ، باید یک متخصص SEO با تجربه در ایجاد لینک استخدام کنید.


از طرف دیگر ، اگر موارد محتوای تکراری را پیدا کردید ، باید یک متخصص SEO در سنگاپور استخدام کنید که متخصص SEO On Page است.


متناوباً ، می توانید با چند متخصص SEO صحبت کنید و به آنها اجازه دهید وب سایت شما را تشخیص دهند و به آنها اجازه دهید راه حل هایی را ارائه دهند که پاسخگوی نیازهای شما باشد یا می توانید یک دوره آموزش موثر SEO را با هدایت یک متخصص سئو خوب دنبال کنید.

2. یک متخصص SEO کلاه سفید انتخاب کنید و با یکی صحبت کنید
کارشناس سئو باید هر دو کلاه google را بشناسد
بنابراین ، SEO کلاه سفید چیست؟ به عبارت ساده ، این به تکنیک ها و استراتژی های SEO اشاره دارد که بر خلاف رباتهای جستجو ، بهینه سازی یک وب سایت برای خوانندگان انسانی متمرکز است. این تکنیک ها ممکن است شامل ارسال محتوای با کیفیتی که خواننده مفید می داند ، افزایش زمان بارگذاری سایت ، سهولت در مرور وب سایت و غیره باشد.


نقطه مقابل "کلاه سفید" "کلاه سیاه" نامیده می شود. اطمینان حاصل کنید که متخصص سئو شما تفاوت این دو را می داند. SEO کلاه سیاه الگوریتم گوگل را دستکاری می کند تا سریعتر یک وب سایت را رتبه بندی کند ، اما عواقب طولانی مدت آن می تواند مخرب باشد. Google فعالیتهای SEO کلاه سیاه ، از جمله ، پر کردن کلمات کلیدی ، متن نامرئی و خرید عمده بک لینک را مجازات می کند.

 

این روش کلاه سیاه منجر به از بین رفتن وب سایت از موتورهای جستجو می شود یا وب سایت را نمی توان به راحتی پیدا کرد ، خصوصاً چند صفحه برتر در موتور جستجوی Google.

 

اما نگران نباشید ، یک متخصص SEO خوب که مطالعات گسترده ای را در دوره های جستجوگرها و تجربه در زمینه مدیریت با چندین صنعت و وب سایت گذرانده است ، قطعاً باید این را بداند و بتواند هنگام استفاده از پروژه خود از وب سایت شما محافظت کند.


نکته اصلی این است که شما باید یک متخصص در زمینه سئو کلاه سفید انتخاب کنید و از شخصی که سئو کلاه سیاه را تمرین می کند فاصله بگیرید.

 

همچنین ، در صورت امکان ، شما باید با خود متخصص سئو صحبت کنید ، تخصص وی را درک کنید ، در مورد شرح وظایف وی و اینکه استراتژی سئو وی برای وب سایت تجارت شما چیست چیست همچنین می توانید بفهمید که رتبه بندی وب سایت شما در بالای Google چقدر رقابتی است و انتظارات و جدول زمانی معقول و منطقی شما چیست.

 

این موارد نباید از طرف مدیر حساب باشد که حساب شما را اداره می کند. مدیر حساب بعداً می تواند حساب شما را اداره کند اما شما می خواهید بدانید که متخصص سئو چگونه کارهای شما را انجام می دهد زیرا این قسمت مهم در فعالیت SEO شما است.

 

از آنجا که با توجه به رقابت امروز در میان صنایع مختلف ، و اگر شما فقط می خواهید یک بسته SEO را از قفسه خارج کنید ، چه چیزی باعث می شود وب سایت شما زمانی رتبه بندی شود که اکثر رقبای شما از سالها قبل خدمات بازاریابی SEO را آغاز کرده اند.

https://v.gd/6M36ki

https://redirect.is/82qk7sn

http://shortenerlink.com/TohAj

http://lnki.nl/EBThC

https://u.to/xCutGQ

https://bit.ly/3mwwNfH

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 350
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 30 شهريور 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

خدمت از ما: متخصص هر کاری (تاسیسات، نظافت، قالیشویی و ...) را در بازار آنلاین خدمات پیدا کنید.

ppi1.jpg

گروه کسب و کار: بازار آنلاین «خدمت از ما» مکانی است که در آن می‌توانید متخصصین خدمات مختلف را در آن پیدا کنید. خدمات نظافت، تاسیسات، مبلمان، قالیشویی، ساختمانی از مهم‌ترین خدماتی است که در «خدمت از ما» ارائه می‌شود.
در حال حاضر خدمت از ما، در 222 خدمت و 45 شهر ایران فعال است. درخواست شما در هر خدمت، برای بهترین متخصصین شهرتان ارسال می‌شود و چند متخصص برایتان پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند. نظرات مشتریان قبلی و پروفایل متخصص را مشاهده می‌کنید و بهترین متخصص را انتخاب می‌کنید.
در ادامه این مطلب، به معرفی «خدمت از ما» و مزایای استفاده از خدمات آن بر بستر وب سایت و اپلیکیشن پرداخته‌ایم.

بازار آنلاین خدمات یعنی چه؟
خیلی از ما با شنیدن واژه بازار، یاد بازارهای قدیمی و شلوغ می‌افتیم. بازارهایی که پر از هیاهو و ازدحام مردمانی است که در حال داد و ستد هستند. اما بازار در دنیای مدرن، رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. در آینده‌ای نزدیک، بازارهای فیزیکی جای خود را به بازارهای آنلاین خواهند داد.
بازار آنلاین «خدمت از ما» مکانی امن برای یافتن متخصصین خدمات مختلف است. اما در آن، از شلوغی و بهم ریختگی بازار خبری نیست. همه چیز منظم و ایده آل، متناسب با زندگی امروزی ماست.

اول قیمت بگیرید، بعد متخصص را انتخاب کنید!
قبل از شروع هر کاری، قیمت خدماتی را که می‌خواهید دریافت کنید را از متخصصینش بپرسید. سفارش خود را در وب سایت (https://khedmatazma.com) یا اپلیکیشن «خدمت از ما» به رایگان ثبت کنید. پس از ثبت سفارش خدمت موردنیازتان، از حداقل 3 متخصص پیشنهاد قیمت دریافت می‌کنید. با متخصصین به گفتگو بپردازید و در صورت نیاز با او تماس بگیرید تا به خوبی اطلاعات موردنظر را رد و بدل کنید. حتی می‌توانید قیمت‌های پیشنهادی را مقایسه کنید و پروفایل متخصصین را بررسی کنید. در پروفایل متخصص، حتما نظرات مشتریان قبلی آن‌ها را خواهید دید. نظرات مردم را بخوانید تا انتخاب بهتری داشته باشید.


ppi2.png


تاسیسات ساختمانی را به متخصصش بسپارید.
از لوله کشی ساختمان تا تعمیر و نصب شیرآلات ساختمانی، همگی از ضروریات هر خانه‌ای هستند. لوله کشی فاضلاب، لوله کشی گاز آنقدر حیاتی هستند که بدون آن هیچ ساختمانی موجودیت نخواهد داشت. شرایط زندگی بدون تاسیسات آنقدر سخت است که پیشنهاد می‌کنم حتی آن را یک لحظه هم تصور نکنید. حتی اگر تاسیسات ساختمان را به دست ماهرترین افراد انجام دهید، باز هم ممکن است دیرو یا زود شما را با مشکلاتی مواجه کند. مشکلاتی مانند ایجاد نم و نشتی، برای هر ساختمان قدیمی رخ خواهد داد. در آن صورت متخصصین تشخیص ترکیدگی لوله مشکلات نشتی شما را رفع خواهند کرد.
همان طور که اشاره شد، «خدمت از ما» 222 خدمت فعال در دسته بندی‌های متفاوت دارد. از جمله مهم‌ترین و وسیع‌ترین آن‌ها، خدمات تاسیسات ساختمانی است. تمام خدمات تاسیسات مانند تشخیص ترکیدگی لوله، تعمیر و نصب شیرآلات، لوله کشی گاز، نصب پمپ آب و منبع، لوله کشی پکیج و شوفاژ، نصب توالت فرنگی توسط متخصصین بازار تاسیسات ارائه می‌شود.

مجله «خدمت از ما»؛ محلی برای حل چالش‌های روزمره
اگر پکیج روشن نمی‌شود، علت آن چیست؟ دغدغه شستن انواع کاپشن را دارید؟ می‌خواهید ایستگاه‌های مترو تهران را مانند کف دستتان بلد باشید؟ گیاه کاکتوس در چه شرایطی بهتر رشد می‌کند؟ همگی سوال‌ها را در مجله «خدمت از ما» پاسخ داده‌ایم. برای مشاهده برترین پست‌ها می‌توانید به:
https://khedmatazma.com/mag/posts
سری بزنید و از خواندن مطالب متنوع آن لذت ببرید.
مجله «خدمت از ما»، صفحه‌ای برای یافتن پاسخ‌های روزانه شما، در موضوعات گوناگون است. در این بخش از سایت خدمت از ما، که روزانه محتواهای خواندنی در آن منتشر می‌شود، دست خالی بیرون نخواهید رفت.

ppi3.jpg

 


آیا استفاده از خدمات هزینه‌ای دارد؟
ثبت تمامی سفارش‌های شما در خدمت از ما رایگان است. کارواش، خدمات نظافت (نظافت منزل، نظافت ساختمان)، خدمات تاسیسات، خدمات ساختمانی، لوله بازکنی، خدمات پرستاری، خدمات مبلمان (تعمیرات مبل، دوخت کاور مبل)، تعمیرات لوازم خانگی، خشکشویی آنلاین، خدمات زیبایی، خدمات خودرو، دکوراسیون از دسته‌های مهمی هستند که همگی نیازهای روزانه شما را جواب خواهند داد. اگر به وب سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» مراجعه کنید، تمامی 222 خدمت فعال را مشاهده خواهید کرد.

کسب درآمد و پیوستن متخصصین
رونق یک بازار به عرضه کنندگان آن است. اگر در حرفه‌‌های ذکر شده تخصص دارید و دوست دارید مشتریان متعدد در زمینه فعالیت خود پیدا کنید، به متخصصین «خدمت از ما» بپیوندید.
شماره تماس خدمت از ما: 62829000-021

پشتیبانی «خدمت از ما»، از ابتدا تا پایان کار همراه شماست.
در بازار آنلاین «خدمت از ما» علاوه بر امکان بررسی پروفایل متخصصین، مقایسه قیمت‌ها و خواندن نظرات مشتریان قبلی، اگر در هر مرحله از سفارش و انجام کار با مشکلی روبه‌رو شدید، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» شما را یاری خواهد کرد. ما همواره پس از پایان سفارش، نظر شما را در مورد عملکرد متخصص می‌پرسیم. شما می‌توانید به هر متخصص، امتیاز دهید و نظر خود را ثبت کنید. نظرات شما برای ما باارزش است.
ایمیل­­ خدمت از ما:

info@khedmatazma.com

 

به نقل از مقاله یافتن متخصصین خدمات مختلف در خدمت از ما در سایت : بهارنیوز

 منبع:https://catcourses.ucmerced.edu/eportfolios/11576/Find_specialists

 

https://v.gd/CLnwP2

https://is.gd/8DbW1i

https://esee.ly/2axUdJ

http://lnki.nl/BOdqI

https://u.to/jfRyGQ

https://bit.ly/2YyO0uo

 

 :: بازدید از این مطلب : 109
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 شهريور 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

گزینه های مختلف زیادی برای بریس وجود دارد ، اما یک پزشک خوب کلید موفقیت است.
زن جوان با بندهای ارتودنسی
کارینا بری
کارینا بری
آخرین بروزرسانی: 12 مه 2020
براکت برای رفع طیف وسیعی از دندانها و نیش بی نظمی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما علیرغم بازاریابی بازاریابی ، همه انواع بریس برای همه مناسب نیست - برخی از مشکلات بهتر از سایرین را برطرف می کنند.

متخصص ارتودنسی شما به بهترین شکل ممکن است تا مشخص شود چه چیزی و چه چیزی برای شما مؤثر نیست ، اما در این مقاله تفاوت بین براکت های سنتی و پرانتزهای سیم و ترازهای تمیز و همچنین جوانب مثبت و منفی دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست را برای درمان توضیح می دهیم.

در این صفحه:

قیمت پرانتز چقدر است؟
انواع پرانتز
دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست
راهنمای خرید vp
با عضویت CHOICE باهوش تر بخرید
بهترین مارک ها را پیدا کنید
از مجریان ضعیف خودداری کنید
وقتی کارها اشتباه پیش آمد ، کمک بگیرید
به CHOICE بپیوندید
یا بیشتر بیاموزید
آیکون پوشش بیمارستان
به دنبال صرفه جویی در بیمه درمانی هستید؟
ما به شما کمک می کنیم پوشش را مقایسه کنید و پس انداز مورد نیاز خود را پیدا کنید.

بیمه درمانی را با هم مقایسه کنید
قیمت پرانتز چقدر است؟
بستگی به این دارد که کدام نوع پرانتزی که انتخاب می کنید برای شما مناسب است. در اینجا طیف وسیعی از قیمتهایی که می توانید در آن جستجو کنید وجود دارد

ما در مقاله زیر بیشتر در مورد سبک متفاوت بندها توضیح می دهیم.

نوع بریس محدوده قیمت
پرانتزهای فلزی (پرانتزهای سنتی) 5500 - 8000 دلار
بریس سرامیکی 6000 - 9000 دلار
پاک کننده تراز (Invisalign ، ClearCorrect ، ClearPath) 4500 - 9500 $
بریس های زبانی (ناشناس ، هارمونی) 9000 تا 12،000 دلار
سفارش دهنده پست الکترونیکی از SmileDirectClub 2500 - 2775 $
رفع سریع (ارتودنسی کوتاه مدت ، FastBraces ، لبخند زدن ، لبخند شش ماه) برای دندانهای "شش اجتماعی" 3500 - 6000 $
انواع پرانتز
براکت ها و نوع سیم بندها
براکت های سنتی و پرانتزهای سیم به صورت فلزی یا سرامیکی در دسترس هستند.

براکت و سیم
پرانتزهای متعارف از مسیرهای قطار قدیمی فلز بسیار طولانی شده اند. برای مثال ، براکت ها (بیت هایی که روی دندان های شما می چسبد) کوچکتر هستند ، می توان از استیل ضدزنگ ، تیتانیوم یا سرامیک ساخته شده و از جنس نقره ، طلا ، شفاف یا رنگ دندان باشد. براکت های استنلس استیل اقتصادی ترین گزینه است.

سیمهایی که در نهایت دندانها را به سمت تراز می کشانند معمولاً از آلیاژ تیتانیوم یا استیل ضدزنگ ساخته می شوند. همانند براکت ها ، آنها همچنین می توانند از جنس دندان باشند و باعث می شوند کمتر دیده شوند (و گرانتر باشند)

سیستم های مختلفی برای نگه داشتن سیم وجود دارد. متداول ترین ، به اصطلاح "لوازم جانبی لبه دار ثابت" شامل اتصالات سیم یا باند های الاستیک کوچک - موجود در رنگین کمان از گزینه های رنگی - است که سیم را درون یک شکاف در هر براکت ایمن می کند.

بریس خود چسباننده
یک جایگزین ، یک بریس خود در حال اتصال است که در آن براکت ها از طریق یک درب بهار به کانال دسترسی دارند - سیم از طریق این کانال ها عبور می کند. خود براکت ها کوچکتر هستند و ظاهر آنها نسبت به سیستم باند الاستیک کمتر آشکار است و در نسخه های رنگی نقره ای یا شفاف عرضه می شوند. هواداران می گویند که اصطکاک کمتر در سیم باعث می شود با کمتر مراجعه به متخصص ارتودنسی سریعتر کار کند ، اگرچه این ادعاها توسط شواهد علمی مورد تأیید نیست.

احتمالاً هرگز یک نوع درمانی وجود نخواهد داشت که بهتر از دیگری باشد ، زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارد که تصریح می کند که برای هر بیمار بهتر خواهد بود.

دکتر رابی شوارتز ، سخنگوی ارتودنتیکس استرالیا
دکتر رابی شوارتز ، سخنگوی متخصص ارتودنسی و ارتودنتیکس استرالیا ، می گوید شواهد اندکی وجود دارد که نشان دهد هر مارک یا سیستم بریس ثابت نسبت به دیگری بهتر است ، و نه اینکه فن آوری براکت های به کمک کامپیوتر از سایر روش ها بهتر است.

وی می گوید: "احتمالاً هرگز یک نوع درمانی وجود نخواهد داشت که بهتر از دیگری باشد ، زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارند که بیانگر بهترین گزینه برای هر بیمار هستند."

هزینه: پرانتزهای فلزی (پرانتزهای سنتی): 5500 - 8000 دلار؛ بریس های سرامیکی: 6000 - 9000 دلار

نوع پرانتز را پاک کنید
ترازهای شفاف برای مشکلات خفیف تا متوسط ​​با شلوغی و تراز کردن بهترین هستند.

پاک کننده تراز (Invisalign ، ClearCorrect ، ClearPath)
تعداد کمی از مارک های تراز تمیز وجود دارد که برای سهم بازار در استرالیا رقابت می کنند ، اما احتمالاً Invisalign بهترین شناخته شده است.

Invisalign در سال 1999 به بازار آمد و بزرگسالان را با قول صاف كردن دندانها بدون بند ، هدف قرار داد. طبق گفته این شرکت ، بیش از شش میلیون نفر در سراسر جهان از درمان Invisalign استفاده کرده اند. این مجموعه از یک قالب پلاستیکی شفاف تشکیل شده است - به محافظان باریک فکر کنید - که حدود 22 ساعت در روز پوشیده می شوند.

این روش شامل گرفتن تصاویر سه بعدی از دندانهای شما در شروع درمان و محاسبه مراحل مورد نیاز برای حرکت تدریجی دندان های شما به سمت آخرین موقعیت مورد نظر شماست. سپس برای هر مرحله قالبهای خاصی ساخته می شوند. تعداد مراحل بستگی به میزان حرکت لازم دارد.

شما حدود دو هفته یک ست می پوشید ، سپس به مجموعه بعدی تغییر دهید. هر مجموعه دندان های خود را به آرامی به سمت موقعیت مورد نظر خود حرکت می دهد. نقاط ضمیمه - برجستگی های پلاستیکی به دندان روی دندان های شما - ممکن است برای کمک به تراز وسایل نقلیه بهتر به دست بیایند ، و "دکمه ها" برای نگه داشتن نوارهای الاستیک نیز ممکن است لازم باشد.

ترازهای سفارش پستی
همچنین ممکن است وسوسه شوید که با هزینه های به اصطلاح سفارش دهنده های سفارش پستی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. SmileDirectClub یکی از شدیدترین تبلیغات شده است. این ترازهای شفاف به طور مستقیم به مصرف کنندگان فروخته می شوند ، یعنی هیچ مشاوره یا بررسی حضوری توسط متخصص ارتودنسی صورت نمی گیرد. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها در مقاله ما بخوانید آیا کیت های صاف کننده دندان خانگی SmileDirectClub کار می کند؟

شوارتز هشدار می دهد که اگرچه هزینه پایین و راحتی ظاهری ممکن است در مقایسه با درمان ارتودنسی سنتی جذاب به نظر برسد ، اما این نوع برنامه های DIY می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی در دندانپزشکی شود. آنها شامل آسیب دائمی به دندان ها ، لثه ها ، مفاصل فک یا فک می شوند که می تواند منجر به درمان گران شود.

این نوع برنامه های DIY می تواند منجر به مشکلات قابل توجهی در دندانپزشکی از جمله آسیب دائمی دندان ها ، لثه ها ، مفاصل فک یا فک شود

"شرکت های ارائه دهنده محصولات ارتودنسی با مصرف مستقیم به مصرف کننده نسبتاً جدید برای استرالیا هستند اما چندین سال در ایالات متحده فعالیت می کنند ، جایی که مورد انتقاد شدید مصرف کنندگان و گروه های صنعتی به دلیل امیدبخش و تحویل بیش از حد نتایج درمانی قرار گرفته اند. "می گوید شوارتز.

"ما اکنون می بینیم که ارتودنتیست ها شروع به گزارش مواردی از این دست می کنند ، و ما فقط انتظار داریم که اگر مصرف کنندگان به هشدارهای مربوط به این محصولات توجه نکنند ، این مورد افزایش یابد."

بیشتر بخوانید: آیا کیت های صاف کردن دندان خانگی SmileDirectClub کار می کند؟

بریس های زبانی در داخل دندان ها
بریس های زبانی در پشت دندان ها پنهان است و همچنین از بریس های معمولی گران تر است.

پرانتزهای زبانی (ناشناس ، هارمونی)
پرانتزهای زبانی به عنوان نهایی در پرانتزهای غیرمشکل ، به سطوح داخلی دندان وصل می شوند. آنها معمولاً از بریس در قسمت بیرونی دندان گرانتر هستند و قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی بیشتر طول می کشد ، زیرا تنظیمات مطبوع تر هستند. اشکال اصلی این است که آنها نسبت به پرانتزهای خارجی کمی کارآمد تر هستند ، تمیز کردن دندان ها را سخت تر می کنند ، می توانند زبان را تحریک کنند و همچنین می توانند بر گفتار تأثیر بگذارند (اگرچه این امر معمولاً موقتی است تا اینکه عادت کنندگان از آنها عادت کنند).

هزینه: 9000 - 12،000 دلار

رفع سریع (ارتودنسی کوتاه مدت ، FastBraces ، لبخند زدن ، لبخندهای شش ماهه)
سیستم های بریس وجود دارد که ادعا می شود سریعتر - و هزینه کمتری - نسبت به پرانتزهای معمولی دارند ، شاید به دلیل سیم ها یا براکت های "ویژه" آنها. این سیستم ها می توانند توسط دندانپزشکان عمومی و همچنین ارتودنتیست ها ارائه شوند.

شوارتز اظهار داشت كه آنها می توانند به صاف كردن شش دندان جلو - به اصطلاح "شش اجتماعی" كمك كنند ، اما برای رفع مشكلات نیش نمی توان از آنها استفاده كرد. اگر فقط دندانهای صاف می خواهید خوب است ، اما در دست یک پزشک ماهر می توانید نتایج مشابه و سریع تری را با سایر محصولات بدست آورید.

شوارتز هشدار می دهد: "همچنین ممکن است مشکلات دندانپزشکی طولانی مدت مانند نیش ناپایدار و ناراحت کننده ، دندان های جلوی بیش از حد بیرون زده ، عدم تعادل عضلات و فک و مفاصل ، ساییدگی ناهموار دندان و رکود لثه وجود داشته باشد."

از دیگر روشهای سرعت بخشیدن به درمان ، استفاده از دستگاههایی است که لرزش می کند یا از نور درمانی سطح پایین برای تسریع در شکستن استخوان و تغییر شکل استفاده می کند. کارشناسان می گویند که ممکن است کار کنند ، اما هنوز هیچ مدرک خوبی در دست نیست.

هزینه: $ 3500 - 6000 $ برای "اجتماعی شش"

نگهداری بعد از درمان ارتودنسی
پس از خاموش شدن پرانتز ، برای حفظ نتایج ، حتماً باید نگهدارنده بپوشید. این ممکن است یک نگهدارنده ثابت باشد ، با یک سیم متصل به پشت دندان شما ، یا یک نگهدارنده قابل جابجایی. اگر قابل جدا شدن باشد ، ابتدا باید آن را به صورت تمام وقت بپوشید ، فقط در شب ، شاید در هر شب یا هفته ای یک بار به آن برگردید.

بیشتر بخوانید: آیا باید از بیمه درمانی برای بریس استفاده کنید؟

دندانپزشک در مقابل ارتودنتیست
ارتودنتیست ها دندانپزشکان متخصصی هستند که بالاتر از مدرک دندانپزشکی ، دارای مدرک دانشگاهی دیگری در ارتودنسی هستند ، یاد می گیرند که چگونه تشخیص ، جلوگیری و درمان بی نظمی های صورت برای تراز کردن دندان ها و فک ها را انجام دهند.

اما این بدان معنا نیست که شما باید به طور خودکار متخصص ارتودنسی را برای معالجه خود انتخاب کنید - شما باید حرفه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

مزایای مراجعه به دندانپزشک
این روزها دندانپزشکان بیشتر و بیشتر در حال ارائه درمان ارتودنسی هستند. یک دلیل این است که به نظر نمی رسد سیستم هایی مانند ترازهای روشن یا برخی از درمان های سریع "شش اجتماعی" چنین دانش تخصصی ارتودنسی را بخوانند.

همچنین ، بیماران می توانند به مراجعه به دندانپزشک خانوادگی مورد اعتماد خود ، در همان مراجعه نیازهای دندانپزشکی منظم خود را داشته باشند ، و شاید مقداری پول پس انداز کنند - تا زمانی که همه چیز خوب پیش برود.

مزایای مراجعه به متخصص ارتودنسی هزینه ارتودنسی سال 99
مزایای مراجعه به دندانپزشک برای بریس های ارتودنسی چه فایده ای دارد ، منصفانه است که بگوییم مراجعه به متخصص ارتودنسی چندین مزیت اساسی را ارائه می دهد:

 

 

https://v.gd/D3QQzK

https://is.gd/0WmXPf

https://esee.ly/lwk5sy

http://lnki.nl/lLa6P

https://u.to/vnduGQ

https://bit.ly/3ho9OAj

 

 

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 182
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 2 شهريور 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

مشاور کسب‌ و کار یا مشاوره کسب و کار نیازی است که این روزها بیش از پیش خود را نمایان کرده است. به دلیل پیچیدگی در سطح کسب و کارها، گاهی اوقات نیاز داریم که یک نفر در نقش راهنما (کسی که ترجیحا یک بار خودش این راه را رفته) کنارمان باشد تا بتوانیم در زمان و هزینه صرفه جویی کنیم.

 

این روزها خیلی از افراد به دنبال این هستند که چگونه مشاور کسب و کار شویم از طرفی دیگر عده ای به دنبال مشاوره رایگان کسب و کار یا مشاوره تلفنی کسب و کار هستند. اما موردی که تقریبا به ترند این روزها تبدیل شده مشاور کسب و کار اینترنتی است. شاید هم افراد با کنجکاوی های شخصی دنبال درآمد مشاور کسب و کار باشند و از طرف دیگر افرادی به دنبال بهترین مشاور کسب و کار در ایران و استخدام مشاور کسب و کار باشند. در ادامه بیشتر توضیح می دهم که مخاطب این مطلب چه کسانی هستند.

 

مشاور کسب و کار کیست؟ | مشاوره کسب و کار چیست؟

در ابتدا تعریفی که ویکی پدیا از مشاور و کسب‌و‌کار دارد را برای شما می آورم.

 

مشاور، (به انگلیسی: consultant) یک فرد حرفه‌ای است، که به کسب‌ و کارها برای توسعه فناوری و سیستم‌های اطلاعاتی کمک می‌کند. استفاده از مشاور ناشی از نیاز به یک مهارت یا دانش خاص یا نیاز به تحلیل‌گر یا برنامه‌نویس برای تکمیل پروژه است. یک مشاور خدماتش را به طیف وسیعی از کسب‌وکارها عرضه می‌دارد، که برای نمونه می‌توان به بخش‌هایی چون: امنیت اطلاعات، مدیریت، حسابداری، قانون، منابع انسانی، بازاریابی، روابط عمومی، علوم مالی، مهندسی و دانش پزشکی اشاره کرد. شناخته‌شده‌ترین گونه‌های مشاور شامل مشاوره حقوقی، مشاوره فناوری اطلاعات، مشاور مدیریت و مشاوره (روانشناسی) است.

 

براساس این تعریف اگر بخواهم همین جا یک جهت به ادامه مطلب بدهم باید بگویم که تِم این مطلب مشاور مدیریت است.

 

کسب و کار یا بیزینس (به انگلیسی: Business)، یک سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو به مشتری ایجاد شده‌ است. کسب و کار در اقتصاد سرمایه‌داری حکم‌فرماست، بیشتر کسب و کارها که مالک آن‌ها بخش خصوصی است برای این ایجاد شده‌اند که سود ساز باشند و دارایی صاحب‌شان را بیشتر کنند. کسب و کارها می‌توانند ناسودبر باشند یا مالک آن‌ها دولت باشد. از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن شریک باشند با عنوان شرکت یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد. پترس و پلومن، از صاحب نظران این حوزه، بر این باورند که هر نوع خرید و فروش کسب وکار نیست، بلکه کسب وکار هر نوع تبادل تکرار شونده و تجدید پذیر است.

 

برای داشتن یک کسب و کار سه راه وجود دارد:

 

راه اندازی کسب و کار از صفر

خرید کسب و کار موجود از شخص دیگر

نمایندگی یا فرنچایز

که در این مطلب به مورد اول یعنی راه اندازی کسب و کار از صفر می پردازم. (چیزی که خودم در آن تخصص و تجربه دارم)

 

پس اگر بخواهم در ابتدای بحث، راه را شفاف کنم باید بگویم این مطلب در مورد مشاوره و راه اندازی کسب و کار بخصوص مشاور کسب و کار اینترنتی است.

به عبارتی این مطلب برای کسانی که می خواهند کارآفرینی در زمینه کسب و کارهای اینترنتی کنند مناسب است.

 

 

 

مخاطبان این مطلب:

 

شما یا قصد یادگیری راه اندازی کسب و کار (اینترنتی – آنلاین) دارید یا خواهان مشاوره/مشاور کسب و کار هستید. برای دسته اول ادامه مطلب را تدارک دیدم و برای دسته دوم پیشنهاد می کنم که به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

 

 

 

ایده:

عموما اول ایده ای در ذهن ما هست و بعد ما تصمیم به راه اندازی کسب و کار آنلاین می گیریم. (از این نقطه به بعد من به کسب و کار اینترنتی می گویم آنلاین، چون کسب و کار اینترنتی عبارتی بسیار مبتدیانه است و چون ما با هم در حال یادگیری هستیم این اولین نکته برای یادگیری است)

 

در ابتدا باید ایده خودمان را چکش کاری کنیم. ما که دوست نداریم در خلوت خودمان ایده را تولید کنیم بعد آن را تبدیل به کسب و کار کنیم و در مرحله آخر توجه شویم بازار اصلا به این خدمت یا کالا نیاز نداشته است. ( از اینجای مطلب من به خدمت یا کالا می گویم محصول)

 

چندین سال پیش چک لیستی تهیه کردم (که هنوز هم هر از گاهی آن را به روز می کنم) در ابتدا پیشنهاد می دهم به آن مراجعه کنید و کمی با واقعیت ها و ترند های بازار، ایده خود را بسنجید.

 

چک لیست ارزیابی: ۷ نکته که بهتر است در ایده خود لحاظ کنید + یکسری ترجیحات

 

 

خوب با فرض اینکه ایده ما مورد نیاز بازار است و با واقعیت ها همسو و هم جهت است به مرحله بعد می رویم.

 

 

 

برای فهم بهتر مطلب قبلی در اینجا در چند مثال آورده ام: چند نمونه مقایسه کسب و کارهای آنلاین

 

از کجا شروع کنیم:

از کجا شروع کنیم

 

 

۱- انتخاب Domain مناسب

 

در مورد انتخاب دامین/دامنه چند روش را پیشنهاد می کنم:

 

اسمی با معنا و جالب انتخاب کنید. براساس تجارت خودتان. مانند:

متمم : محل توسعه مهارت های من ، دیوار : با تعبیر اینکه هر آگهی را در قدیم برای اطلاع به دیوار می چسباندیم

 

می توانید اسم را دقیقا کاری که انجام می دهید بگذارید(البته من این سبک را نمی پسندم)

ورزش۳

 

توجه: سعی کنید کمی آینده بینی در مورد کار داشته باشید که بعدا اگر کسب و کار شما رونق گرفت مفهوم اسم از بین نرود. مانند دیجی کالا که در ابتدا به منظور فروش کالا های دیجیتال بود اما حالا لباس و مواد سوپرمارکتی هم می فروشد.

 

اسم گذاری اشاره کلی به کسب و کار داشته باشد و در ذهن مخاطب بماند(من خودم این سبک را خیلی می پسندم) مانند:

جاب اینجا : یعنی شغل مورد نظر شما اینجاست  ، خدمت از ما : بابت انجام کارهای خدماتی ، جاباما : رزرو هتل

 

می تواند خیلی بی ارتباط باشد. مانند:

علی بابا : فروش بلیط ، رسپینا۲۴ : فروش بلیط

 

فهرستی از ۵۰۰ سایت اول ایران را که مربوط به آبان ماه ۹۵ هست را اینجا می گذارم. به نظرم می توان یکسری اطلاعات از آن استخراج کرد. هم در زمینه دامنه، هم نوع فعالیت و هم …

 

 

 

۲- انتخاب Host مناسب

 

من با سه شرکت سرویس هاست کار کردم در بین این ها طرح الماس نت افراز توانست رضایت من را جلب کند.

 

 

 

۳- زبان برنامه نویسی سایت

 

به نظر من و به اعتقاد شخص من سعی کنید با یک cms کار سایت خود را راه بیاندازید(خصوصا وردپرس). به دلیل اینکه با استانداردهای به روز جهان پیش می روند.

 

 

 

مطلب مرتبط: چرا وردپرس بهترین انتخاب است

 

 

 

پلاگین نویس و پلاگین های بسیار دارد.

هزینه آن کمتر است.

قابلیت زود یادگیری دارد.

بسیار کاربر پسند است.

در کمترین زمان آماده می شود.

دارای سئو قوی و قابلیت انعطاف پذیری بالا دارد( مهمتر از همه با برنامه نویس زیاد نمی خواهد سرو کله بزنید).

نکته: مرجع اصلی برای انتخاب قالب، سایت themeforest.com است که می توانید بهترین قالب های وردپرسی را در آن بیابید. یکی از قالب های خیلی خوب Betheme هست که دموهای متنوعی دارد. (betheme را دوست خوبم مجید پران به من معرفی کرد.). اما betheme لزوما بهترین نیست.

 

 

 

نکات بسیار مهم در انتخاب قالب:

 

قالبی را انتخاب کنید که page builder داشته باشد (البته betheme دارد)

RTL باشد

speed خوب

SEO optimized

اگر کسب و کارتان اینترنشنال است، چند زبانه باشد

responsive. معمولا تمام قالب های جدید هستند

تا جای که می شود قالبِ مربوط به کسب و کارتان را انتخاب کنید که در طول کار سهولت را به همراه داشته باشد(از لحاظ گرافیکی)

 

 

اولین اقدامات پس از انتخاب قالب:(۱۰۰% این کارها را انجام دهید)

 

نصب پلاگین Yoast برای SEO

درست کردن robots.txt

نصب پلاگین WPRocket برای بهبود سرعت سایت

پلاگین wincher

در صورت نیاز برای فشرده سازی، استفاده از Gzip (در صورت داشتن css و js زیاد): Gzip رو هم از طریق htaccess می توانید فعال کنید و هم از طریق نصب پلاگین Gzip. خوبی استفاده از کد htaccess این هست که  تعداد پلاگین هاتون زیاد نمی شود. چون تعداد خیلی زیاد افزونه فعال، روی سرعت سایت می تواند تاثیر بگذارد، حتی بدتر اینکه گاهی باعث تداخل افزونه ها می شود.

در صورت داشتن اسلایدر. استفاده از slider revolution (به دلیل اینکه با نوشته های درون آن هم می توانید روی کلمات کلیدی تان کار کنید)

نصب kk star rating

 

 

مطلب مرتبط: رقیب کیست و چگونگی تحلیل آن

 

 

 

بعد از بالا آمدن سایت اقدام  به استخراج کلمه کلیدی مناسب کسب و کار خود کنید.

 

اگر سایت فروشگاهی است اقدام برای نماد الکترونیک یا Enamad، نماد ارشاد و انجام کارهای درگاه پرداخت

Online Chat (در صورت نیاز)

خرید پنل sms و Email marketing (در صورت نیاز)

پس از انجام کارهای اولیه و ردیف بودن ظاهر

 

دوباره بر می گردیم به تحلیل بیشتر رقبا برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب تر (استفاده از گوگل ترند، similar web، الکسا، سرچ گوگل، سایت Moz و خیلی ابزارهای پیشرفته دیگر)

شروع به محتوا گذاری با کلمات کلیدی انتخاب شده. (سئو چیست)

راه اندازی Twitter و Instagram (در صورت لزوم)

 

 

نکته مهم در مورد محتوا گذاری:(به ترتیب اولویت می نویسم)

 

بهترین محتوا، محتوایی است که حاصل تجربیات شخص خودتان باشد.

محتوای خارجی را ترجمه کنیم و در سایت قرار دهیم (با ذکر منبع).

چند مطلب از سایت های ایرانی بخوانید و خلاصه آنچه متوجه شدید را بنویسید (همراه با نوشتن منبع). حتما پاراگراف اول را سعی کنید به بهترین نحو بنویسید.

 

 

بهترین مشاور کسب و کار:

برخی برای کسب و کارشان به دنبال بهترین مشاور می گردند (از نظر من هم از ابتدا به سراغ بهترین ها رفتن عموما درست ترین تصمیم است) چون می خواهند در زمان و پول خود صرفه جویی کنند. که عموما با این عبارات دست به سرچ می شوند: مشاور کسب و کار در تهران و یا بهترین مشاور کسب و کار در ایران

 

همانطور که گفتم تجربیات قبلی مشاور بسیار مهم است و اینکه آن تجربیات چقدر به نیاز امروز شما نزدیک باشند، بیشتر به آن کمک می کند که متوجه شوید مشورت ها و راهنمایی های او برای شما می تواند کارساز باشند یا خیر.

البته به نظر خودم طبیعی است که چنانچه شخص مشاور خود چندین کسب و کار را مدیریت و راه اندازی کرده باشد، جنس حرف ها و مشورت های ایشان بیشتر قابل باور و از طرفی دیگر قابلیت پیاده سازی در بازار واقعی را دارد.

 

 

 

مشاور کسب و کار خوب، جنس صحبت هایش از باید ها و نباید ها در قالب پیشنهاد است. کارهایی که به دلیل کمبود منابع ما بهتر است انجام ندهیم یا در فرصتی دیگر به سراغشان برویم.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط بعدی که می توانید مطالعه کنید:

 

طراحی سایت [ طراحی وب سایت ]

 

یادگیری سئو + نقشه راه یادگیری

 

ابزار سئو

 

آموزش گوگل آنالیتیکس

 

چرا مدل کسب و کار مهم است؟

 

مدل کسب و کار (نسخه پول ساز این روزها)

 

 

 

با تشکر

حمید طهماسبی

منبع

https://v.gd/KcciI5

https://is.gd/bFPkiH

https://esee.ly/sqoxne

http://lnki.nl/p003F

https://u.to/cetgGQ

https://bit.ly/2Q0Yoqe

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 107
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

بیماران مبتلا به درد دندان به هیچ وجه نمی توانند مشکلی در دندانپزشکی داشته باشند و به دنبال دارو باشند یا می توانند سلولیت ، آبسه یا عفونت گسترش یافته ایجاد کنند که باعث به خطر افتادن راههای هوایی شود.

صرف نظر از اینکه من آنها را مورد آزمایش قرار می دهم یا نه ، در حالی که آنها منتظر ملاقات با یک متخصص هستند ، به بیماران درد دندان بدهید.

عوارض پس از استخراج مانند خونریزی و سندرم سوکت خشک معمول است و به طور معمول در مراقبت های فوری (UC) بدون نیاز به انتقال به ED یا پیگیری فوری با یک متخصص قابل درمان است.

 

آناتومی:

32 دندان وجود دارد ، همه شماره گذاری شده اند.

آنها را به عنوان قدامی و خلفی توصیف کنید

دندانهای خلفی مواردی هستند که بعد از ایجاد کاری دندانی (حفره) قبلاً آلوده هستند.

دندانهای قدامی به احتمال زیاد دچار تروما می شوند.

 

تشخیص افتراقی درد دندان:

شایع ترین علت آن عفونت است. حفره آلوده از طریق مینای دندان ، داخل عاج حرکت می کند و با نزدیک شدن یا ورود به خمیر ، باعث درد دندان می شود. شما می توانید بدون تورم درد داشته باشید ، اما اگر تورم وجود داشته باشد ، عفونت وجود دارد.

سندرم دندان ترک خورده

دردهای ناشی از عفونت سینوس ماگزیلاری یا سایر روند در صورت یا گردن وجود دارد.

نورالژی تریژمینال یا نوروپاتی دیگر

درد TMJ

اگر تورم یا درد در لمس آپیکال دندان وجود نداشته باشد ، عفونت کمتر احتمال دارد و باید سریع تشخیص سایر تشخیص ها را انجام دهد.

 

سلولیت در مقابل آبسه

معمولاً سلولیت در مراحل عفونی زودتر رخ می دهد. این بیماری با قرمزی پراکنده پوست و تورم مشخص می شود. این بیماری معمولاً در اثر باکتری های هوازی ایجاد می شود. همیشه سلولیت را با آنتی بیوتیک درمان کنید.

هنگامی که بعداً در این دوره موضعی بروز کرد ، سلولیت می تواند آبسه را تشکیل دهد. هنگامی که آبسه وجود دارد ، هر دو باکتری هوازی و بی هوازی با خلوص خون وجود دارد. اینها باید من & D باشند.

با وجود آبسه های پوستی ، درمان I&D است و معمولاً با آنتی بیوتیک درمانی انجام نمی شود. با این حال ، تمام آبسه های دندان باید در ابتدا با آنتی بیوتیک درمان شوند. I&D اگر شدید یا مداوم باشد.

 

علائم عفونت دندان پس از کشیدن
انتخاب آنتی بیوتیک:

سلولیت بدون آبسه: پنی سیلین 500mg QID ، آموکسی سیلین 500mg TID یا 875mg BID یا TMP-SMX (Bactrim) 875mg BID.

قلم آلرژی؟ Clindamycin 300mg PO TID یا QID.

آنتی بیوتیک 24-48 ساعت طول می کشد تا لگد بکشد ، بنابراین بیمار روز بعد را پیگیری کنید.

معمولاً بیماران برای ایجاد درد به بیش از استامینوفن یا ایبوپروفن احتیاج دارند.

بخشی از دلیل قرار دادن تمام بیماران دندانپزشکی در حالی که منتظر ملاقات دندانپزشک خود هستند ، افزایش اثر بخشی بی حسی موضعی است که دندانپزشک یا جراح دهان از آن استفاده می کند. بیهوشی های موضعی نیز در عفونت های خارش آور مؤثر نیستند ، بنابراین دندانپزشکان اغلب قبل از برداشتن دندان ، بیماران را به مدت یک هفته روی آنتی بیوتیک ها قرار می دهند تا بیهوشی آنها موثرتر شود.

 

پیشرفت عفونت:

عفونت دندانهای تحتانی و قدامی بالاتر دارای تورم است که به گونه گسترش می یابد و کمتر احتمال دارد باعث ایجاد تریسموس ، راه هوایی یا بلع شود.

با این حال ، مولر دوم و سوم دارای ریشه هایی است که به سمت صفحه زبانه منتهی می شود و عفونت در اینجا می تواند منجر به تورم شود که به فضای زیر مندیبل امتداد می یابد که می تواند به فضای جانبی و حلقوی جانبی پتروگماندوبولار گسترش یابد و منجر به مشکل در بلع و نفس کشیدن شود. می توانید انحراف چشم را مشاهده کنید. اینها عفونتهای جدی تری است که برای بستری برای نظارت بر مجاری هوایی ، آنتی بیوتیک های IV و اغلب I&D خارج از دهان در اتاق عمل باید به بیمارستان منتقل شوند. اگر این عفونت ها بصورت دوطرفه گسترش یابد ، نتیجه آنژین لودویگ است.

 

آنژین لودویگ

هنگامی اتفاق می افتد که یک عفونت دندان تحتانی و خلفی به فضاهای دو طرفه دو طرفه گسترش یابد.

باعث تورم فضای submandibular ، بالا آمدن زبان و سازش در مجاری هوایی می شود. غالباً پوست زیر چانه دارای ادم اریتماتو و شکم است.

لودویگس آنژینا یک مسئله راه هوایی اضطراری است که به سی تی اسکن و غالباً لوله گذاری نیاز دارد.

این بیماران بلافاصله نیاز به انتقال به ED را از طریق آمبولانس دارند.

کانال های ریشه 

کانال ریشه هنگامی لازم است که یک حفره از طریق ریشه های دندان آنقدر عمیق گسترش یافته باشد که از طریق مینای دندان به داخل عاج و پالپ شکسته شده است. یک پر کردن ساده کافی نیست زیرا عفونت در زیر آن ادامه خواهد یافت و در نهایت دچار آبسه خواهد شد. کانال ریشه ای لازم است.

کانال ریشه پر کننده ای عمیق است که در آن از یک مته برای سوراخ کردن مینا ، داخل عاج و خمیر برای تمیز کردن کل عفونت استفاده می شود. عصب و خون رسانی به دندان برداشته می شود و سپس پر می شود که نه تنها مانند یک پر شدن حفره معمولی در تاج پر می شود بلکه درون ریشه نیز پر می شود.

اگر دندان ترک خورده باشد ، یک کانال ریشه می تواند شکست بخورد و دندان های ترک خورده اغلب به برداشتن نیاز دارند. دندانهای مولر اغلب باید تاج داشته باشند که در بالای پرش کانال ریشه قرار گرفته باشد تا مطمئن نشود که دندان دچار ترک خوردگی نمی شود و باعث می شود که پرش کانال ریشه خراب نشود.

 

مورد شماره 1: یک زن سالم 47 ساله با 3 روز درد دندان یکی از دندانهای پایینی سمت چپ را به UC تحویل می دهد و با ورم صورت همراه است.

 

مدیریت UC: آنتی بیوتیک خوراکی ، داروهای ضد درد و مراجعه به دندانپزشک یا جراح دهان و دندان در طی 1-3 روز آینده. دندانپزشک با استفاده از اشعه ایکس ، مشخص می کند که دندان ارزان است یا نه و ممکن است I&D را انجام دهد. تورم صورت باعث تغییر در مدیریت UC نمی شود.

 

یافته های معاینه فیزیکی که تغییر مدیریت را برای انتقال به ED نیاز دارند:

تورم چشم بسته است

تریسموس شدید

مصالحه راه هوایی

 

مورد شماره 2: یک زن 47 ساله مبتلا به دیابت h / o و سابقه یا سرطان با معالجه شیمی درمانی دیروز که 3 روز درد دندان را همراه با برخی تورم نشان می دهد. بدون تب ، علائم حیاتی پایدار است.

 

مدیریت UC: مانند مورد شماره 1. به یاد داشته باشید که افراد دیابتی مانند سایر افراد با عفونت مقابله نمی کنند ، بنابراین این فرد واقعاً باید امروز یا فردا دیده شود. شیمی درمانی اخیر نیز به آنتی بیوتیک های قوی تری نیاز دارد. این بیمار نیازی به انتقال فوری به ED ندارد ، اما به پیگیری و آنتی بیوتیک های بسیار نزدیک احتیاج دارد.

 

** به یاد داشته باشید: بیماران سرطانی یا خانمهای مسن که بیس فسفونات مصرف کرده اند پس از کشیدن دندان در معرض خطر پوکی استخوان فک هستند. این بیماران نیاز به پیگیری دقیق با یک ارائه دهنده دهانی معتبر و باتجربه دارند.

 

2 عارضه استخراج دندان اخیر که احتمالاً در UC مشاهده خواهیم کرد:

خون ریزی:

مطمئن شوید که مشکل سیستمیک وجود ندارد ، به عنوان مثال بیمار با سابقه یا بیماری فون ویلبراند یا هموفیلی وجود دارد.

لیست داروها را بررسی کنید: آسپرین 81 میلی گرم کودک معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند ، اما دوز کامل بزرگسالان 325 میلی گرم اما می تواند باعث خونریزی شود ، مانند کلوبیدوگلر (پلاویکس) ، وارفارین (کوادمین) و سایر ضد انعقادها.

برای متوقف کردن خونریزی می توان محصولات هموستاز مانند شاخه های کلاژن ، سورگسیل یا فوم ژل را به داخل سوکت دندان فشار داد.

برای پارگی جزئی بعد از عمل دندانپزشکی ، اغلب دندانپزشکان توصیه می کنند که یک کیسه چای سیاه را گاز بگیرید. چای دارای اسید تاننیک در آن است که می تواند در تشکیل لخته کمک کند.

به دنبال لخته کبد در سوکت دندان باشید. به طور معمول لخته ای که بعد از استخراج تشکیل می شود با خط لثه شستشو می شود. اگر لخته ای پیدا کنید که از لثه خارج شده باشد (به نظر می رسد مانند یک تکه کوچک کبد در جایی که دندان در آن قرار دارد) ، این یک لخته کبد است و این لخته ها علی رغم فشار مستقیم با گاز یا یک چای ، تخم مرغ را حفظ می کنند. کیسه. این لخته ها باید خارج شوند و سوکت آبیاری شود و سپس بدن لخته جدیدی را تشکیل می دهد که احتمالاً موثرتر خواهد بود.

در نظر بگیرید که مقداری بی حس کننده موضعی با اپی نفرین را برای کنترل درد و از بین بردن انعقاد عروق در نظر بگیرید ، لوزه را بیرون بیاورید ، سوکت را آبیاری کنید ، سپس سوکت را با فوم ژل ، Surgicell یا موارد دیگر ببندید و سپس بخیه بسته را با ژل فوم بسته شده با یک شکل ببندید. -از هشت بخیه.

اگر بتوانید به هموستاز برسید ، این بیماران نیازی به انتقال به ED یا فوریت پیگیری با جراح خود ندارند.

 

سندرم سوکت خشک:

بیشتر 4-4 روز پس از کشیدن دندان Wisdom دیده می شود ، اما با هر روش کشیدن دندان قابل مشاهده است.

از نظر كلاسیك ، این بیماران بعد از عمل درد دارند كه شروع به بهبود می كند اما دوباره بد می شوند. این بیماران غالباً طعم بدی را در دهان و درد خود گزارش می دهند که از پشت فک شروع می شود و به سمت گوش می تابند (گاهی اوقات بیماران با فکر کردن که عفونت گوش دارند فکر می کنند).

اتیولوژی: یا بیمار بعد از عمل لخته خون خوبی ایجاد نکرد ، یا آنها لخته ای تشکیل دادند و سپس آن را از دست دادند.

در فک پایین از فک پایین شایع است زیرا عروق فک پایین به اندازه خوبی نیست. به طور کلی خونریزی کمتری وجود دارد بنابراین یک لخته کوچکتر شکل می گیرد.

چه عواملی باعث از بین رفتن لخته می شود؟

ساکشن: به بیماران توصیه می شود برای چند روز اول پس از جراحی دهان از نی و سیگار استفاده نکنند.

شنا کردن: به بیماران توصیه می شود که چند روز اول بعد از جراحی دهان با دهانشویه یا آب نخورند.

اگر لخته از بین برود ، چیزی برای محافظت از استخوان وجود ندارد و غذا می تواند گیر کند و باعث طعم بد شود و استخوان و عصب در معرض درد ایجاد می کند.

درمان: سوکت را برای آبیاری هر نوع مواد غذایی یا ذرات دیگری که در سوکت گیر کرده اند ، آبیاری کنید. سوکت را با Orajel ، Anbesol (داروهای موضعی OTC برای یک دندان درد) یا Eugenol از کیت دندانپزشکی خود پر کنید (بیماران می توانند روغن میخک را از فروشگاه های مواد غذایی سالم خریداری کنند ، که همین موضوع است) و به مدت 30 دقیقه روی برخی از گازها گاز بگیرید تا نگه دارید. دارو در پریز. بیماران می توانند این کار را 4 یا 5 بار در روز انجام دهند. در اکثر موارد داروهای درد PO به درد خشکی سوکت کمک نمی کند.

 https://bit.ly/2CvR96A

https://is.gd/BNdl9S

https://v.gd/KsJ0Vq

https://v.ht/gY6h

https://u.to/INNYGQ

 https://cutt.ly/sd8vHK7

 

 

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 137
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 24 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

علائم درد ، شاخص های درجه حرارت بالا ، لرز ، همه سیگنال هایی هستند که بدن انسان می کوشد بگوید در معرض نوعی تأثیر منفی و پیشرفت پاتولوژی قرار دارد. چنین عواملی شامل تلخی در دهان در صبح است. از این گذشته ، فقط ظاهر نمی شود - بلکه باید علت آن باشد.

منبع قابل اعتماد [1] ، [2] ، [3]

دلایل تلخی در دهان در صبح
تشخیص بدون ابهام ، داشتن در علامت شناسی فقط طعم تلخ در دهان ، به اندازه کافی مشکل ساز است ، زیرا علل تلخی دهان در صبح ها بسیار متنوع است و نه تنها صفحه جسمی آسیب شناسی بلکه عاطفی را نیز ضبط می کند. بنابراین بیایید سعی کنیم با جزئیات بیشتری به این موضوع بپردازیم.

یکی از دلایل اصلی ناراحتی در حفره دهان که در صبح بروز می کند ، نقص عملکرد کیسه صفرا ، فرآیندهای تولید و از بین بردن صفرا ، تغییرات پاتولوژیکی است که باعث انتقال مجدد صفرا به مری می شود.
علائم ناخوشایند صبح ممکن است نتیجه پرخوری در آستانه باشد.
تلخی در دهان در صبح می تواند پاسخی به برخی از غذاها باشد. غذاهای تند ، سرخ شده ، تلخ ، شور و چرب - تحریک کننده ترین آن برای مخاط روده است. برخی از انواع آجیل همچنین باعث خواص تلخی می شوند.
یک علامت شناسی مشابه را تحریک کنید و دریافت آنتی بیوتیک ها ، که با تأثیر بر فلور بیماری زا ، باکتری های "خوب" را نابود کرده و "خوب" لازم را برای عملکرد طبیعی روده ایجاد می کنند. از این رو در روده ما دیسباکتریوز داریم که می تواند باعث تلخی شود.
علت تلخی در دهان در صبح می تواند تغییرات پاتولوژیک طبیعت دندانپزشکی باشد: بیماری دندان و لثه ، پروتز نادرست ساخته شده یا مواد تاج و مهر و موم. همراه با تلخی ، با این آسیب شناسی ، اغلب می توانید بوی نامطبوع از دهان احساس کنید.
باعث ناراحتی و آسیب شناسی های متعدد دستگاه گوارش می شود.
بیماری های موثر بر ساختار یا عملکرد کبد.
بروز طعم تلخ در دهان در صبح نیز می تواند وضعیت عاطفی فرد را تحمل کند که از یک وضعیت استرس زا منفی رنج می برد.
به عنوان مثال سیگار کشیدن باعث ایجاد ناراحتی و عادت های بد شوید.
منبع قابل اعتماد [4] ، [5]

علائم تلخی در دهان در صبح
ناخوشایند است از بیدار شدن از این واقعیت که در دهان این احساس وجود دارد که برای مدت طولانی قرص تلخ را جذب می کند ، و فراموش کردن نوشیدن آب را فراموش کرده است. احساس خوشایند نیست و باعث ناراحتی جسمی قابل توجهی می شود. علائم تلخی در دهان در صبح ، بسیاری از مردم می دانند ، به خصوص اغلب اوقات بازدید از فرد با سن شروع می شود ، هنگامی که پس از سالها او انواع مختلفی از بیماریهای مزمن را به دست آورد. تلخی در دهان در صبح یک علامت مستقل است که نشانگر یک یا چند بیماری در بدن بیمار است. بنابراین ، هنگامی که چنین ناراحتی بوجود می آید ، لازم است با دقت به بدن خود گوش کنید ، اقدامات قبلی را تجزیه و تحلیل کرده و علائم بیماری همزمان را مشخص کنید. مشورت با متخصصی که تصویر بالینی را تجزیه و تحلیل کرده است و نتایج مطالعات انجام شده قادر به ارائه تشخیص صحیح و تجویز درمان کافی نیست ، اضافی نخواهد بود.

تلخی در دهان در صبح - به عنوان یک علائم بیماری
یک تولد طوفانی یا یک جلسه عید نوروز به تلخی صبحگاهی در دهان شما تبدیل شده است؟ اگر چنین ناراحتی به ندرت مشاهده شود و مستقیماً با پرخوری در آستانه مرتبط باشد - این چندان ترسناک نیست ، هر چند ناخوشایند باشد. اما تلخی در دهان در صبح به عنوان یک علامت بیماری امکان پذیر است و این می تواند به اندازه کافی جدی باشد. بیایید بفهمیم چه بیماریهایی قادر به ایجاد چنین علامت شناسی هستند ، و ، به طور عمده ، چه علائم همراهی معمولاً در این یا آن بیماری مشاهده می شود.

اغلب اوقات علت تلخی دهان در صبح ، وجود طعم تلخ در دهان نشان دهنده مشکلات طبیعت دندانپزشکی است. میتونه باشه:
آبسه بر روی دندان.
لثه یک بیماری التهابی مخاط لثه است که بیشتر در کودکان دیده می شود.
حساسیت بدن انسان به اجزای ماده پر کننده. معمولاً این پاسخ پس از مهر و موم شدن دندان کوتاه می آید. در چنین شرایطی لازم است با دندانپزشکی که این روش را انجام داده است مشورت کنید و وی را مطلع کنید. شاید تغییر مواد مهر و موم کافی باشد و مشکل حل شود.
بیماری ریفلاکس معده یکی از شایعترین ناهنجاریهای مزمن دستگاه گوارش است ، یک بیماری وابسته به اسید ناشی از اختلال در فعالیت حرکتی دستگاه گوارش فوقانی است. با استفاده از ریخته گری به طور مرتب و مکرر در مری محتوی معده و اثنی عشر اثبات می شود. در این حالت ، صرفاً بدون رژیم انجام نمی شود. غذاهای پر طعم ، تند ، سرخ شده و چرب - این مواد غذایی به طور مؤثر ریفلاکس اسیدی را تحریک می کنند. علت تلخی می تواند و سازماندهی نادرست وعده های غذایی آنها در طول روز باشد: فواصل زیاد بین وعده های غذایی ، اما جشن های فراوان. عوامل همراهی می تواند سوزش سر دل ، افزایش نفخ و نفس کشیدن ناخوشایند باشد.
تغییر در پس زمینه هورمونی یک فرد ، که اتفاق افتاده است ، به هر دلیل ، دلیل آن. خصوصاً تلخی آشکار انحراف از هنجار استروژن است. بیشتر این دلیل بروز طعم تلخی در دهان یک زن باردار در حین بارداری نوزاد است.
تلخی در دهان صبح می تواند علامت دهد که بدن از فلزات مسموم شده است. اغلب اینها می توانند فلزاتی مانند سرب ، جیوه مایع ، مس باشند. در این شرایط ، زمان ارزش آن را ندارد ، لازم است فوراً از پزشک کمک اضطراری کنید. بعضی از فلزات کاملاً سمی هستند و تعلل می تواند هزینه قربانی را هزینه کند.
اغلب اوقات ، علت علائم ناخوشایند اختلالاتی است که بر کبد تأثیر می گذارد. از این گذشته ، این بدن در فرآیندهای تقسیم غذاهای مغذی نقش فعالی را ایفا می کند.
زردی
سیروز مرگ سلولهای کبدی است که منجر به ساختار غیر طبیعی و عملکرد کبد می شود.
هپاتیت - التهاب بافت کبد.
استئاتوز یک آسیب شناسی است که در اثر نفوذ کبد چرب ایجاد می شود.
منبع احساسات ناخوشایند می تواند به کیسه صفرا تبدیل شود. عدم موفقیت در کار - هنگامی که صفرا به طور نامنظم وارد دستگاه گوارش می شود ، این فرصتی برای پردازش کیفی مواد غذایی ورودی را نمی دهد. همین تخلف باعث اختلال در عملکرد تحرک روده می شود.
پدیده های راکد صفرا. این صفرا است که چربی ها را امولسیون می کند.
کوله سیستیت یک روند التهابی است که در مخاط انجام می شود.
دیسکینزی صفراوی.
كوليتيازيس.
تومور یا عفونت اندام.
پانکراس التهاب لوزالمعده است.
و دیگران.
عدم کار در جوانه های طعم دهنده (dysgeusia).
بیماری سیستم غدد درون ریز ، به ویژه دیابت قندی.
تلخی در دهان در صبح به عنوان علامت بیماری می تواند نقصی در عملکرد کلیه ها ایجاد کند.
عدم رعایت مقررات مقررات بهداشت دهان و دندان ، پوسیدگی مواد غذایی در دندان گیر کرده است. همه اینها می تواند ناراحتی ایجاد کند.
ایجاد یک علامت شناسی مشابه ممکن است در کارکرد دور دست روده نیز اختلال ایجاد کند. در این شرایط ، لازم است رژیم غذایی خود را با از بین بردن "محصولات سنگین" از آن اصلاح کنید: محصولات دودی ، غذاهای تند - تند و شور ، غذاهای حاوی مقادیر زیادی چربی. تغییر رژیم نیز صحیح خواهد بود: خوردن غذا باید حداقل دو ساعت قبل از خواب متوقف شود. در شب ، استراحت برای کل ارگانیسم ضروری است ، در این دوره تمام مراحل فیزیولوژیکی مهار می شوند. بنابراین ، دیر خوردن غذا خطر هضم ناقص غذا و دریافت پاسخ از بدن شما به این امر را دارد. یک لحظه مثبت در صورت امتناع از وعده غذایی دیرهنگام ، تغییر ساختار بدن مستعد وزن اضافی خواهد بود.
مواردی وجود دارد که علت تلخی کاهش میزان عبور بخشی از مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش است ، در حالی که کبد و مثانه با عملکرد سیستم خود در محدوده هنجار عمل می کنند. این به این دلیل است که علاوه بر غذا و آب گوارشی موجود در روده نیز وجود دارد و صفراوی است.
محصولاتی با خاصیت کلواژ وجود دارد. با مقدار کافی مصرف آنها می توانید تلخی را که در دهان شما ظاهر شده است حس کنید. برخی از این محصولات انواع آجیل هستند. پاسخ بدن می تواند چند ساعت پس از مصرف آجیل خود را نشان دهد. در این شرایط ، بهتر است حداقل برای مدتی استفاده از ظرافت مورد علاقه خود را کاهش داده یا حتی آن را رها کنید.
تلخی در دهان در صبح می تواند باعث ایجاد و تغییر پاتولوژیک در اندام های گوش و حلق و بینی شود.
همچنین بخوانید:

حالت تهوع و تلخی در دهان
تلخی در دهان بعد از خوردن غذا
طعم تلخ در دهان
تلخی مداوم در دهان

https://v.gd/p8XqA0

https://is.gd/BGOApG

https://v.ht/9JEH

https://cutt.ly/Yd38nci

https://u.to/tkdYGQ

https://bit.ly/31S7hI7

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 327
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 24 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : رافت

درباره پرانتز
در مورد پرانتز مرکز ارتودنسی و درمان ارتودنسی با مرکز ارتودنسی گرینویل آشنا شوید. ما می توانیم به تمام سؤالاتی که در مورد شروع درمان در مطب گرینویل ما دارید پاسخ دهیم.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی حوزه دندانپزشکی است که با نظارت ، راهنمایی و اصلاح ساختارهای دندانپزشکی در ارتباط است. در درمان ارتودنسی از بریس ، نگهدارنده و وسایل دیگر برای اصلاح هرگونه ناهنجاری های دندانپزشکی استفاده می شود. بررسی های منظم دندانپزشکی و معالجه ارتودنسی ثابت شده است که ابزاری مؤثر در کمک به برقراری و حفظ سلامت دهان و دندان برای افراد در هر سنی است. پرانتز می تواند برای کودکان و بزرگسالان مفید باشد. درمان ارتودنسی باعث ایجاد لبخند زیبایی خواهد شد که اعتماد به نفس شما را برای سالهای بعد تحت تأثیر قرار خواهد داد.

ارتودنتیست چیست؟

ارتودنتیست یک دندانپزشک متخصص آموزش دیده است که برای یک دوره آموزشی مداوم 2 تا 3 سال در یک برنامه آموزش پیشرفته شرکت کرده است. تمام اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکایی (AAO) آموزش های مناسب را دریافت کرده اند.

چه زمانی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

لبخندی زیبا هرگز دیر نیست! بزرگسالان برای بهبود ظاهر لبخند و سلامت کلی دندان خود در هر زمان باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. به منظور تشخیص هرگونه نقص در ایجاد دندان های کودک ، کودکان باید هنگام مراجعه به دندان پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. این معمولاً در سن 10 سالگی است. ممکن است یک ملاقات زود هنگام باعث مهاربندی کودکان نشود. با این حال ، دکتر کوبل می تواند بر رشد و تراز دندانها نظارت کند و هرگونه مشکلات ارتودنسی را هنگام بروز آنها برطرف کند.

در اولین بازدید من چه می توانم انتظار داشته باشم؟

مراجعه اولیه شما به متخصص ارتودنسی این امکان را برای شما فراهم می کند که با پزشک و کارکنان آگاه ما ملاقات کنید ، که به هر سؤالی که ممکن است پاسخ دهید. برای تعیین اینکه آیا درمان ارتودنسی ضروری است ، شما یک معاینه بالینی تعارف و پرتونگاری پانوراما دریافت خواهید کرد. در صورت نیاز به درمان ، دکتر کوبل بیش از یک برنامه درمانی و همچنین برآورد مدت زمان درمان را طی می کند. هماهنگ کننده درمان شما به هر سؤالی که ممکن است در مورد بیمه داشته باشید پاسخ خواهد داد و گزینه های پرداخت انعطاف پذیر ما را بررسی می کند. در بیشتر موارد ، بیماران ما این گزینه را دارند که همان روز معاینه اولیه ، درمان را شروع کنند. بیماران ما از این واقعیت قدردانی می کنند که ما قادر به انجام همه کارها در یک قرار ملاقات هستیم ، بنابراین زمان کمتری از کار یا مدرسه فاصله دارد.

چه کسی باید بند را بپوشد؟

بریس ها ممکن است توسط کودکان و بزرگسالان پوشیده شود ، نه تنها برای بهبود جذابیت لبخند ، بلکه به این دلیل است که بریس ها ترازبندی نادرست دندان ها را که می تواند منجر به بیماری لثه و ریزش زودرس دندان شود ، انجام می دهند. دندانهای بدون کج و بدون درمان با فاصله نامنظم ، تمیز کردن را سخت تر کرده و اجازه می دهند حفره ها راحت تر توسعه پیدا کنند. دندانهای هماهنگ به طور مناسب همچنین جویدن انواع مواد غذایی را آسان تر کرده و سردردها و دردهای ناشی از جویدن ناموزون را از بین می برند. دندانهای ناهموار ممکن است منجر به ضعف مینای دندان ، مشکلات لثه و عدم کارآیی فک شوند.

پرانتز من چگونه خواهد بود؟

پرانتز سبک تر ، راحت تر و از نظر فن آوری پیشرفته تر از گذشته است. وسایل دیگر شامل باندهای رنگارنگ ، الاستیک و نگهدارنده است.

چگونه پرانتز دندانهایم را صاف می کند؟

بریس ها به مرور زمان فشار ملایمی را روی دندانها برای صاف کردن آنها اعمال می کنند. دو مؤلفه اصلی شامل بندهای قرار داده شده روی دندانها و سیم قوس است که آنها را به هم وصل می کند. بریس فلزی به شکل خاص است که بر روی هر دندان چسبانده شده است و سیم قوس خم شده است تا نیش را که بیمار باید بعد از درمان داشته باشد منعکس کند. سیم از طریق پرانتز می پیچد و چون سیم سعی می کند به شکل اصلی خود برگردد ، برای حرکت دندان ها فشار وارد می کند.

آیا بریس ها ناراحت کننده هستند؟

در ارتودنسی مدرن پیشرفت های خارق العاده ای وجود داشته است تا درمان راحت تر و سریع تر برای بیماران انجام شود. در حال حاضر بندهای کوچکتر و نرمتر و سیمهای نرمتر وجود دارند که در مدت زمان طولانی به جای نیروی قوی تنها برای یک دوره کوتاه مدت ، یک نیروی کوچک مداوم را فراهم می کنند. معمولاً بعد از قرار دادن پرانتز ، ناراحتی ایجاد می شود. داروهای ضد درد ضد رژیم و رژیم غذایی غذاهای نرم به کاهش این ناراحتی موقتی کمک خواهند کرد.

آیا بریس ها روی ورزش کردن تأثیر می گذارد؟

شما باید بتوانید تقریباً در هر ورزشی بازی کنید. با این وجود ، توصیه می شود هنگام شرکت در ورزش های خاص ، یک محافظ دهان بپوشید.

چرا نگهدارنده ها بسیار مهم هستند؟

نگهدارنده ها به شما کمک می کنند تا دندان های شما در پایان درمان تراز شوند. اگر آنها طبق دستورالعمل پوشیده نشوند ، دندانهای شما حرکت می کنند.

درمان ارتودنسی من چقدر طول خواهد کشید؟

درمان ممکن است از 18 تا 36 ماه طول بکشد ، البته این بسته به نوع فردی شما متفاوت است. همکاری شما در نگه داشتن قرارهای ارتودنسی برنامه ریزی شده ، حفظ بهداشت دهان و دندان مناسب و مراقبت از بریس شما ممکن است به شما امکان دهد تا درمان ارتودنسی خود را زود تمام کنید.

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟

شما باید هر 6 ماه یا مطابق دستورالعمل دندانپزشک خود در طول درمان ارتودنسی برای معاینات روتین و تمیز کردن دندان ، به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه های ارتودنسی به پیچیدگی مشکل ارتودنسی ، سن بیمار و طول تخمین زده شده درمان بستگی دارد. از آنجا که هر بیمار متفاوت است ، مراجعه به مرکز ارتودنسی گرینویل برای معاینه تعارف به شما این امکان را می دهد تا از هزینه بالاتری ایده بهتری بگیرید. ما انواع گزینه های پرداخت را با پرداخت کم ، 0٪ بهره و پرداخت ماهانه مقرون به صرفه ارائه می دهیم.

بیمه چگونه کار می کند؟

لطفاً در اولین ملاقات خود اطلاعات بیمه خود را در اختیار ما قرار دهید. مرکز ارتودنسی گرینویل بیشتر بیمه را می پذیرد.

https://v.gd/T6VX9l

https://is.gd/EjuWsq

https://url2.cl/aC3pe

https://n9.cl/3ayp

https://u.to/D9NNGQ

https://bit.ly/31Jxg4G

 

 

 

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 271
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 20 مرداد 1399 | نظرات ()